[]

Aç karnına verilecek olan kan tahlilinden yarım saat önce su içmek

Sorun yaratır mı? Tahlillerin arasında kan vermeden yarım saat önce suyla bir ilaç almam gereken bir test var. Hemogramdır, şekerdir, vitaminler vs başka şeylerede bakılacak. Sonucu etkiler mi?
 
insanın sorun olmaz diyesi geliyor. bazı ameliyatlardan önce özellikle bir şey yiyip içmeyin denir, şimdi sadece aç karna denmiş su sanki serbest. yine de en doğru tavsiyeyi ilk testi yaptıracağınız doktor veya görevli kimse artık o verir. belki su değil içeceğiniz ilaç bir sorun çıkartıyordur kan tahlili için. geçmiş olsun şimdiden.


  • ckorkmaz  (09.06.19 14:05:24) 
ben içiyorum. sıkıntı çıkmadı hiç.


  • sutlu nescafe  (09.06.19 14:20:05) 
Ben gebelik takibi tahlillerinde aç karna olduğunda su içmeyi hiç kesmedim, yemedim sadece. Doktorum da sakınca görmediğini söylemişti.
Tabii ki tahlil konusuna göre farklılık gösterebilir, bir doktorunuzu arayın iyisi mi.

  • somethinginthewayshemoves  (09.06.19 14:20:07) 
forumdonanımhaber de çok tartışıldı ordan bir bak istersen. bilgisayar verisi ile depo hesabı tutmuyor yazanlar vardı.


  • Topalordek  (09.06.19 15:25:25) 
Dr değilim ama kroniklesmis şekilde kan tahlili yaptırıyorum malesef :D bildiğim kadarıyla endoskopi ve bazı ameliyatlar öncesi yiyecek içecek (su da dahil) kesiliyor ama diğer tahlilleri etkilemiyor. Ama mesela mineralli su falan içme o etkiliyor :) sakız falan çiğnemek de bazı değerleri etkiliyor diye biliyorum. Tam olarak ne tahlili yaptıracagini bilmedigimden bişi diyemiyorum :) Ama özetle şu ana kadar yaptırdığım pek çok tahlilde suyun bi etkisini görmedim.


  • superfluid  (09.06.19 16:29:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.