[]

yine berber olayları

kazık kadar adam berbere gittim utana sıkıla model istiyoum dedim.
dedim malzeme bu olay bu, yakışacak bir şeyler yap.
kaliteli bi yere de gittim. kendi çapında meşhur yani.

öncelikle gidince çırağa verdiler beni.

hayaller: i.iheart.com

hayatlar: www.hurisikgazetesi.com

erkekler nereye gidiyorsunuz istanbul'da ? ne diyorsunuz berbere ?

edit: işfaların aranan adamı @eazy'e müracat ettik :D

 
5 yıldır aynı berbere gidiyorum. bişey söylememe gerek kalmıyor kafasına göre takılıyor.


  • scudman1  (09.06.19 11:26:58) 
kafasına göre takılmayan berber yok ya, ünlüsü de mahalle berberi de öyle. ben de kendi çapında ünlü bi yere gidiyorum, sadece o ünlü adama kestiriyorum, çırağı, diğer çalışanı falan verirlerse istemiyorum. bi model tarif ediyorum, yanlar kısa ustler uzun gibi mesela. istediğimden genelde kısa yapıyor tabi. uzadiktan sonra düzenli gibi kırıkları alalım toplayalım hafif kisaltalim diyip o modeli korumaya çalışıyorum jdbdjd


  • mehmed resad  (09.06.19 11:33:24) 
Çırak nedir? Çırağa tras olmak deneme tahtası yada eğitim simülatörü olmaktan farkı yok. Kalsın diyip çıkman lazımdı. Çok şekilli saçı olan biri değilim yanlar 5 numara makine ile Amerikan traş az kat izli üstler taranacak kadar sol tarafa doğru kesim. Yıllardır aynı traş düz adamım.


  • Fritz-X  (09.06.19 11:47:32) 
Ben bir kere çok iyi bi berberde yaptırıp daha sonra onu devam ettirdim. Bir kereliğine paraya kıyıp bu işi gerçekten iyi yapan bi yere gitmen lazım. Benim gittiğim yer istanbulda değildi o yüzden öneremiyorum :/


  • mg3929  (09.06.19 11:58:27) 
bunun sebebi genellikle şu: örnek modelin saçıyla senin saç uzunluğunun aynı olmaması. berber sana modelin daha minimal halini yapmak zorunda kalıyor. yani aşağı yukarı böyle bir şey.

bunun yanı sıra saçların dalgalı olup olmaması, incelik-kalınlık oranı, sıklığı seyrekliği, rengi, sürülen ürünler vs. bunların hepsi etkili.

örneğin beckham'ın pompadour modeli için saçının bir karış uzunlukta, ince telli ve düz olması lazım.

5 yıldır aynı kuaförü tercih ediyorum, saçımı başımı her ayrıntıyı bilir. fazla söze gerek bırakmaz.
  • heidi'nin dedesi  (09.06.19 12:00:18) 
Ön not: Olm ben yakışıklı değilim fotolarda öyle görünüyoraq sdkpasd

Neyse, benim berber suadiye sahil taraflarındaydı. Çocukluk arkadaşım abisiyle işletiyordu. Normalde 100 lira alıyorlardı ama ben 50 liraya kapatıyordum. Onlar bildiğin tarz berber gibi bir şeydi. Bana sürekli bir şeyler yapardı ve güzel oluyordu kafam sahiden. O çocukla alkollüyken tartıştık 1 senedir görüşmüyoruz. Mahalleden tanıdığım abiye gidiyorum artık o 35 lira alıyor. İlk gittiğimde ''Abi böyle yap'' diyip foto gösterdim. Fotoları da pintrest'e 2018 hair style yazıp bulmuştum :D

Beğendiklerimi gösterdim adam gayet güzel yaptı. Bir ara kafasına göre takıldı ama ''Abi bir daha gelmem, valla gelmeyeceğim. Eskisi gibi yap'' falan dedim şimdi ne istersem yapıyor ve bekleyen yoksa gayet uzun uzun uğraşıyor.

Bana yakışan bir şeyler yap dersen o elinin en yatkın olanını yapar. Yazacaksın pinterest'e 2019 hair style :DDD Göstereceksin adamlara bunu istiyorum diye, saçın uygun olacaksa yapacaklar.
  • eazy  (09.06.19 13:23:57) 
kapıdan girdikten sonra çıkana kadar selam sabah ile "ne kadar abi borcum" arasında kontrolü karşıya veriyorsanız her berberde aynı şey yaşanacak. günlük özgüveninizi bilemem ama berberde iyi sonuç için ekstra bir gazla oturmanız lazım. 10 lira veya 100 lira vermenin bir farkı yok istediğin şeyi elde edemedikten sonra. ağzınızı açın, konuşun, soru sorun, itiraz edin yeri gelince. çırağa mı verdiler hop ne oluyor abi sen neden kesmiyorsun. yanlara fazla mı girdi dur abi fazla kısa yapıyorsun. saçma bir şekle mi sokacak üstleri abi bir saniye bu değil benim istediğim.

en kötü bir mahalle berberinden kötü laf yersiniz o zaman da kalkıp çıkın gidin. mahalledekik diğer 15 berberden birini denersiniz. düzgün yerlerde zaten yemezsiniz o lafı onun yerine "allah bu adam ne istediğini biliyor anca memnun ederiz" diye daha da dikkat ederler. bakın burası önemli: iş bitince nasıl sorusuna beğenmediyseniz "beğenmedim" diyeceksiniz. bu beğenmedim lafına karşı gelen tepkiye göre anlarsınız bir sonraki durağın neresi olacağını. insan gibi neresini beğenmedin diye sorup bir sonrakine düzeltiriz yine beklerim derse artık size karşı borçlu bile hisseder, kendinizi unutturmadan tekrar gidin.

ben berbere bırakıyorum diyen arkadaşlar da var, onlar ya zaten berberleri ile gerekli iletişimi zamanında kurmuş gidişattan memnun insanlar ya da saç konusunda beklentileri sizin kadar yüksek değil, rastgele bir berberde ortalama üstü bir şey ile mutlu olabiliyorlar. son olarak fotoğrafla veya kesin bir model ile gitmek yerine daha sözel şekilde yaklaşın konuya. şu tarafa taramak istiyorum veya şu kısmı uzun-kısa kalsın istiyorum gibi. kafanıza-saçınıza uygun mu berber size anlatır. belki de ne zamandır size hiç olmayacak bir şey istiyorsunuz.

nereye gittiğime gelirsek birkaç yer var değişimli gittiğim hepsi ortalama yerler henüz 50 liradan fazla ödemedim kimseye. yolunuz düşerse kadıköye bir girin şu teknikle sokak sokak gezin: kapıdan berbere ve dükkana bakıyorum adam adres bile sorulmayacak tipse, dükkan babamın yazıhanesine benziyorsa kaçarak uzaklaşıyorum. berber normalde konuşacağım arkadaş olacağım birine benziyorsa, dükkan da -şekil olmasına gerek yok- temiz ve düzenliyse şans verme zamanı henüz pişman olmadım. bir sonraki tıraşta bol şans.
  • ckorkmaz  (09.06.19 13:43:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.