[]

anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk nedir?

kesin/net belirtisi var mıdır? ikisi farklı şeyler midir?
örnek olarak, yaşanılan geçmiş olaylarda haksızlığa uğrayan birinin durup dururken aklına bu anların gelmesiyle ağlaması, aklına gelen düşüncelerinden dolayı yerli yersiz ağlaması, gece yarıları uykudan uyanıp bazı konularda endişe duyup ağlaması/mutsuz olması neye girer daha çok? 
Bu anlattığınız uzun bir dönem yaşadığım anksiyeteyi anlatıyor. Buna kalp çarpıntısı ve göğüse oturan bir düğüm eşlik ediyorsa anksiyetedir. Bir psikiyatristten görünüp bilişsel davranışçı terapi almasını önerirm.


  • un4given  (08.06.19 22:33:27) 
ikisi elbette ki çok farklı şeyler. anskiyete yoğun ve yersiz yaşanıp gündelik hayatı etkileyen kaygı durumu. okb ise düzen, temizlik vs. gibi konularda yine gündelik hayatı etkileyecek şiddette takıntılı olma durumu.

bahsi geçen konu muhtemelen yoğun kaygı. bir psikanalizle analiz sürecine girilebilir.
  • fragile lady  (08.06.19 22:33:44 ~ 22:34:22) 
guidelinelar var bakabilirsiniz


  • yuvarlanantencereninkapagi  (08.06.19 22:42:21) 
ikisi de çok ayrı şeyler. anxiety zaten çağımızın hastalığı artık hastalık bile değil herkesde var.
anlattığımnız şey zihinsel geviş getirme gibi bir şey ancak değerlendirmek lazım. geçmişte yaşanan şeyler travmatikse ayrı değerlendirilmeli.

  • mikahakkinen  (08.06.19 22:45:44) 
Okb kaygı bozuklukları sınıfından bir rahatsızlık. Temelinde yine kaygı var ama en belirgin özelliği tekrarlayan düşünceler ve buna bağlı olarak ortaya çıkan davranışlardır. Kaygıda tekrarlayan düşünce olabilir ancak buna bağlı tekrarlı gelişen davranışlar olmaz genelde. Bir de anksiyete yani kaygı bozukluğu dediğimiz şeyin tam adı generalized anxiety disorder(gad) . Yani pek çok konuda kaygılı olur bu rahatsızlığa sahip insanlar. Sizin anlattığınız bana gad gibi geldi ancak kişi doktora görünürse daha doğru bilgi alabilir.


  • playing star again  (09.06.19 01:16:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.