Yavru karga buldum ne yapmalıyım?

- Uçmayı öğretirken anası babası bu beceremedi herhalde, yerde etrafını kediler sarmışken aldım.

- Yarası beresi yok
- Bir iki havaya attım çırpındı ama uçamıyor yani ben de öğretemedim uçmayı.
- Ağaca mağaca koysam mahallenin kedileri yaşatmaz.
- Su koydum ekmek/bulgur ufaladım yanına yemiyor.
- Akşam akşam beni Eric Draven tribine soktu.
- Tatlı aslında fotodan görüleceği üzere

Bu gece artık bizde de yarın belediye mi FBI mı kimi arasam ilgilenir?

Kalsın birkaç gün sende. Uçmayı öğrenince gider o.

  • cemallamec  (07.06.19 23:27:09)
birkaç gün takılsa sorun olmaz da yemiyor içmiyor yemegi de beğenmemiş olabilir nası yedireceğiz onun derdine düştüm

  • ata  (07.06.19 23:30:39)
Mısır filan varsa koy önüne.

  • cemallamec  (07.06.19 23:32:32)
Doğanın dengesiyle oynamayın. Kedinin rızkına çökmüşsün dostum. Sal bence.

  • mekaniker  (07.06.19 23:40:00)
bence de çok yaklaşma derim :( güvercin parçalayıp yiyorlardı bugün bizim mahallede.

  • theseachange  (07.06.19 23:42:34)
bende askerdeyken bulmuştum bi tane , yavru değildi ama uçamıyordu yine, askerler köpeğin önüne atarken ellerinden aldım, biraz okşadım sevdim 1-2 saat vakit geçirdik falan yemek yediremedim, en son hava kararmaya yakın yere bıraktım böyle topalladı falan derken tekrar elime alayım diye hamle yapınca bir iki kanat çırpayım derkeeeen bi uçtu bi daha da dönmedi. velhasılı kelam az dinlensin bakalım belki biliyodur uçmayı, az enerji toplasın uçar :)

(nası bi cümle kurmuşum okuyunca beynim yandı)
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (08.06.19 00:00:00)
havaya atmaya devam bence eninde sonunda ucacak

  • hot potato  (08.06.19 00:11:18)
Bir arkadaşım sürekli yavru karga kurtarıyordu, kedi maması yediriyordu sanırım su ile ezip hamur haline getirip.

Ötmesi hariç aslında bakılmayacak hayvan değil (o arkadaştan gördüğüm kadarıyla)
  • hedep  (08.06.19 00:56:33)
Küçük yumuşak et parçaları bulacaksın mesela ciğer. Topraktan solucan da çıkarabilirsin. Kuş yavruları önüne yemek koyarak beslenmez elinle ağzına tutmalısın tıpkı annesi gibi. Suyunu da aynı şekilde. Bir kafesin içinde bakmaya devam et bir süre sonra uçmaya hazır hale gelecektir.

Böyle iki karga büyütmüştüm çocukken.
  • heidi'nin dedesi  (08.06.19 00:57:04)
Balkonda korumasiz tutma, cam balkonsa kapat vs. Diger kuşlar öldürmesin...

  • her giriste sifresini unutan adam  (08.06.19 02:40:24)
kuru kedi mamasını ıslatıp ver yemezse bir cımbızla kursagına itelemen gerek. bu yaşta annesi öyle besliyor çünkü.

fazla alışmasın sana çünkü tekrar sürüye adapte olamaz. bir sürüsü olmazsa da hayatta kalma şansı yok.

balkon veya cam önü gibi bir yerde tutarsan muhtemelen anne babası bir şekilde bulurlar ve beklemeye başlarlar.
  • orpheus  (08.06.19 09:50:25)
kuşbaşı et alıyorsun, bir adet eti ince ince kesiyorsun, yanına gidip gaak diye bağırdığında o ağzını açacak, elinle tıkıyorsun ağzına.

uçmayı kendi kendine öğreniyorlar, bunun için yapman gereken şey hayvanın kanatlarını açıp çırpabileceği kadar geniş bir yere koyman, kanatlarını çırparak güçlendirmesi lazım. gerisini kendi halleder. 3/5 gün içinde uçar gider.
  • selam  (08.06.19 10:02:45)