[]

Ortopedist var mı? (Bilek kırığı hakkında bir soru)

Bileğimi çatlattım iki yerden. yatay değil de dikey çatlaklar. Radius kemiğinin ucundan yukarı doğru iki çatlak, fakat o kadar ince ki, doktor röntgenden emin olamadı ve tomografi çektirmek zorunda kaldı. Tomografi sonucunu görmedim, ama röntgen sonucunu bana gösterdiğinde, kırıkların yerini göstermesine rağmen ben göremedim, o kadar belirsiz gözüküyor. Bunun sonucunda elimi alçıladılar ve 1.5 ay alçının elimde kalacağını söylediler.

Elime yapılan alçı çok garip; bir hafta içinde deforme oldu, dağılmaya başladı ve bileğim içinde dönüp duruyor, yani alçı elimin çevresinde tur atıyor. Üstelik alçı tüm bileiğimi kaplayacak şekilde yapılmadı, sadece üst ksımını saracak şekilde "yarım tur" yapıldı. Bı nedenle dönüp duruyor. Sanki hiç koruyucu bir etkisi yokmuş gibi hissediyorum. Bu alçı yüzünden rahat hareket edemiyorum ve duş vs. alırken de çok zorlanıyorum. Sorum şu, bu alçıyı çıkartıp yerine şu tip bir el bilekliği/atel kullansam olur mu?

www.medikalsatici.com

Yurtdışındayım ve tekrar doktora gitmek benim için hem masraf, hem de dil problemi nedeniyle sıkıntı. Özetlemem gerekirse, çok zor görünen ince bir çatlak için elime takılmış ve elimi doğru düzgün sabitlemediğini hissettiğim bir alçı yerine "hem çok daha güçlü bir koruma sağlayacağını düşündüğüm hem de duş ya da kaşınmalar sırasında çıkarabileceğim" bu ürünü satın alıp kullansam problem yaşar mıyım?

almayı düşündüğüm ürün şu: tinyurl.com

(Hem alçılı bir el görseli kullanmışlar benim elim gibi, hem de metal desteği var koruma için.)

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.