[]

Cuma akşamı ne yapılır? | izmir

Merhaba,
1 aydır buradayım ve her gün İstanbul’u özlüyorum. İstanbul’u özletmeyecek, sıkıntıdan ağlatmayacak bir aktivite önerisi olan var mıdır? Yani böyle güzel bir canlı müzik olur, görmeden dönme diyeceğiniz bir yer olur veya çok lezzetli bir yemek olur... Tüm önerilere açığım yoksa akşam sıkıntıdan yastığımı kemirip black mirror izleyeceğim.

Bu arada ben Alsancaktayım, çok uzak yerler olmasın. (Kayboluyorum:))

Yardım edecek izmirlilere kucak dolusu sevgiler.

 
izmirde sıkılmayacağın bir alsancak biraz da bornova var. diğer yerler kasvetli, aktivite falan yok.

şahsen görmeden dönme diyebileceğim hiçbir yer yok.
  • insomniac  (07.06.19 17:32:39) 
Sirena Bar'a gidebilirsiniz, nezih bi' ortamın yanında pastörsüz biraları da gayet iyidir, tavsiye ederim.


  • Beherit  (07.06.19 17:34:16) 
:D caddebostan sahilde suriyeli istilasını mı özlüyorsunuz arkadaşlar. bostanlı günbatımı iskelesinden mavişehir sahile yürüyün. Konaktan inciraltına bisiklet sürün. Alsancak cinatı veya hayyam'da müzik dinleyin.


  • biravekahve  (07.06.19 17:38:21) 
vapurla bostanlı'ya geç, sahilde yürüyüş yap. bayramda aşşşırı kalabalıktı, bugün de öyledir muhtemelen, istanbul özlemini giderirsin :) günbatımı terasında oturursun istersen, güzeldir ama aşırı kalabalık ve pis. yasemin kafe'ye kadar yürürsen orda bir çay/bira içersin.

not: izmir'e kaçan istanbullu
  • pati  (07.06.19 17:43:40) 
Mavibahçe Kepler'de canlı müzik (caz) oluyor bazı günler. Onu takip edebilirsiniz. AVM diye düşünmeyin, Kepler'in atmosferi güzeldir. Mutfağı ve biraları da başarılıdır. Yine bostanlı'da la puerta çok güzeldir. Aktivite konusunda İzmir yetersizdir, o yüzden açık hava ve birkaç güzel mekan dışında yapacak çok bir şey yok maalesef.


  • orient blue  (07.06.19 18:09:56) 
Bostanlı meyhanesine git, canlı fasıl dinle.
Alsancak iskeleden bisiklet kirala, inciraltı kent ormanına git, gez.
Vapurla Bostanlıya geç, bisiklet kirala Doğal Yaşam Parkına git, gez.
Kemeraltına git, Kızlarağası Hanında kumda pişmiş sakızlı kahve iç.
Kıbrıs Şehitleri caddesinde takıl.
Kordonda tur at.
Bostanlı sahili gez.
Karşıyaka Çarşıyı gez.
Bana gel, balkonda ev yapımı biralayalım.
  • Mirket  (07.06.19 18:17:49) 
bu cuma için bir şey diyemiyorum ama aşağıdakilere bir göz atabilirsiniz genel anlamda;

*izmir festivali başladı, ben pek keyifli biletler aldım.

www.iksev.org

aslında efes antik tiyatroda da konser oluyor ama bu sene restorasyon nedeniyle yok. hemen her sene çok güzel konserler izliyorum ben bu festivalde.

*cinati'ye gidebilirsiniz müzik için, sosyal medyadan programlarına bakabilirsiniz.

*şurdan başka etkinlik ve konserleride takip edebilirsiniz;
kultursanat.izmir.bel.tr

*şöyle tepekule'de açıkhava film gösterimleri oluyor ücretsiz
www.mmo.org.tr

*serdar çelenk'in izmir gastronomi turlarından birine katılabilirsiniz

*izmir kemeraltı'nı şu programla gezebilirsiniz;
www.tarkem.com

*arada bostanlı suat taşer'de de konserlere gidiyoruz biz;
www.biletix.com

*apikam kent söyleşilerine katılabilirsiniz;
www.apikam.org.tr

*çeşitli izmir tarih ve kültür araşırma derneklerinin yürüyüş gezileri oluyor. gerçi yaz gelince ara veriliyor sıcaktan dolayı ama ben daha geçenlerde bornova levanten köşkleri ile ilgili bir yürüyüş turuna katıldım, olağanüstü bilgilendirici ve keyifli geçti.

ilgi alanlarınızı bilemiyorum ama izmir'de ben her daim hemen her alanda etkinlik bulabiliyorum. ilgi alanlarınıza göre araştırmanız lazım.
  • Phoebe  (07.06.19 19:23:30) 
İzmir'e gelip İstanbul'u özlemek de tuhaf biraz :)

Ben pek aktivite insanı değilim ve genelde arkadaşlarla oturup bira içip saatlerce muhabbet etmeyi her türlü aktiviteye yeğlerim ama İzmir'de aktivite bulamamak da tuhaf. Arkadaşlar zaten yazmışlar pek çok şey zaten. Bi de İzmir'in güzelliği her an bi şey yapmak zorunda olmamak bence. Oturup deniz kenarında sakince bi şey içip muhabbet etmek, deniz kenarında bisikletle dolaşmak vs gibi pek çok sakin etkinlik bulabilirsiniz.
  • nundu  (07.06.19 20:17:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.