[]

tez yazımında satır aralıkları ve boşluklar

1,5 satır aralık, 1 satır aralık kısımları satır aralıklarından yapılıyor. 1,5 satır boşluk veya 1 satır boşluk ayarlamaları nereden yapılıyor? Yani boşluklar nasıl ayarlanmalı? Enter tuşuyla mı yapılıyor yoksa yine satır aralığının seçildiği yerden boşluk ekle diyerek mi yapılıyor?
 
Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.

Giriş > Satır ve Paragraf Aralığı’nı seçin ve istediğiniz aralığı belirleyin.

support.content.office.net

@spt aynı yerden işte, boşluk ekle derseniz olur...
  • Beherit  (07.06.19 16:34:07 ~ 16:40:44) 
@Beherit
Buradan yapıyorum zaten. Benim sorum boşlukların nasıl yapıldığı.

edit: O şekilde yapınca boyutu ayarlayamıyorum. Metnin aralığı ile birlikte boşluğun aralığı da değişiyor. Metnin aralığı değişmeden boşluğun aralığı değişmeli.
  • sevilen progressive türkücü  (07.06.19 16:35:54 ~ 16:49:29) 
Bunu ben de merak ediyorum, ne sorduğunuzu anladım. Mesela tablodan sonra 2 space boşluk bırak diyor ama orayı seçip yapsan bile text de double space oluyor 1.5 olması gerekirken. Çözüm ne bilmiyorum ama bazı yerlede enterla yaptım ben.


  • playing star again  (08.06.19 00:08:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.