[]

Ukrayna'ya en ucuz nasıl ulaşılır

Selamlar, Ukraine International dışında daha uyguna gidebilmek mümkün mü ?

Zaman kaybı önemsiz


 
gemi ile 150$ bir kişi + araç (motorsiklet, bisiklet, veya binek araç), aracınız olmasa da fiyat fark etmiyor. 28 saat mi ne sürüyordu yanlışım yoksa. iniş yeriniz odessa, tek yön fiyatı, uk'den tr'ye yine aynı.


  • selam  (06.06.19 10:39:45 ~ 10:41:11) 
@selam tr plakalı araçların kullanılması serbest mi bi işlem yapmaya gerek var mı


  • Kahir ekseriyet  (06.06.19 11:51:59) 
@kahir ekseriyet, serbest bir sorun yok, ben motosikletimle gittim, gitmeden önce kendiniz için seyahat sigortası ve aracınıza yeşil sigorta denen sigortadan almanız gerekiyor. seyahat sigortasını bankanızdan, yeşil sigortanızı ise aracınızın sigortasını yaptırdığınız yerden alabilirsiniz. giriş ve çıkış için bir iki günlük tampon almanız hayrınıza olur, 10 gün misalen 13/14 günlük sigorta yaptırmanız iyi olur.

gemi ile giden çok fazla araç ve kişi olmadığından gümrük kontrolleri 2 saat içinde hal oluyor ki bununda çoğu kısmını gemi şirketinin gümrük bürosunda bekleyerek geçiriyorsunuz. kimlik veya pasaport ile gidebilirsiniz, ben pasaport ile giriş yaptım. genelde polonya, rusya vb. yerlerde ikamet eden türk vatandaşları araçları ile gidip gelirken kullanıyorlar bu yöntemi, dolayısı ile niye geldin, ne yapacaksın, nerede kalacaksın, hani göster rezervasyonlarını gibi sorulara pek muhattap olmuyorsunuz. onlar sormadan bagajınızı çantalarınızı aranma için hazır ederseniz şöyle bir bakıp geçiyorlar.
  • selam  (06.06.19 12:46:49) 
Pegasus airlines + Sabiha Gökçen Havalimanı, el bagajı ile.


  • doguscay  (06.06.19 13:17:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.