Bir takım köpek eğitim sorunsalları

Hocamlar selamlar,

Şimdi aramıza geçen ay katılan 9 aylık bir evladımız var. Kendisi tuvaletini sadece ama sadece gazeteye yapmaya alışmış, bu sebeple dışarıda ne yaptıysak tuvaletini yaptıramadık, bununla ilgili sizlerin tavsiyeleri nelerdir ?
Bunun haricinde şöyle de bir huyu var, ilgilenilmediği zaman hırlıyor ve havlayıp koşturuyor. Bu hırlama çok agresif bir şekilde değil de önce homurdanıp sonra bir kere havlayıp koşmaya başlıyor. Bunu sadece beyefendiyle o an oyun oynarsak bırakıyor. Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebiliriz ?

Son olarak Ankarada bize tavsiye edebileceğiniz köpek eğitmeni var mıdır ?

Selam eğitmen değilim, bir eğitmen yanlış diyebilir dediğime ancak bir süre köpek bakmış biri olarak gözlemim köpeklerin kademeli olarak öğrendikleri, dışarıdayken gazete sererek alıştırabilirsiniz diye düşündüm ve evde de gazete sermeyin, bu şekilde alışabilir bir ihtimal.

Daha yavru sayılır oyuncu olması doğal, yeterince oyuncağı yoksa sıkılıyor olabilir. Bir de oyalayacak ödül mamaları var mesela dana gırtlak gibi, bunları da alın baya enerjilerini alıyor ayrıca çok seviyorlar ve dişleri için de faydalı
  • mabesa  (03.06.19 01:44:26)
Yere serdiğiniz çiş gazetesini her gün biraz kapıya yaklaştırın. En sonunda da kapının hemen dışına bırakın. Öyle öyle iştediğiniz yere kadar gidin.
Köpeklerde yaşam alanlarına dışkılamama içgüdüsü vardır. Her gün ama mutlaka aynı saatte ev dışında gezdirirseniz evde çiş kaka yapmayacaktır.
Bir duyuruya bu konuda önceden detaylı cevap yazmıştım. O cevabımı bulup okursanız faydası olur.
  • Mirket  (03.06.19 10:39:48)