[]

Balkona yuva yapan kuş

Kumrunun biri balkona yuva yapmış bi de yumurtlamış, yumurtasının üstünde oturuyor. Yeni fark ettik. Bu kuşlardan bit geçtiğini ve geçtiği anda da kurtulmanın zor olduğunu, evi ilaçlatmak gerektiğini okumuştum bir yerlerde. Hayvanın evine ve yumurtasına dokunmak istemiyorum ama bit meselesi de düşündürüyor bir yandan. Çözüm önerisi olan varsa dinlemek isterim.
 
Gecen yaz bizim balkona yerlesmislerdi bitlenmedik :) simdi de annemin camina saksiya yerlesmisler, arada bulgur falan veriyoruz.
Yavrular ciktiktan sonra yerlestigi bolgeyi temizliyoruz da oyle bit gibi bir sey gormedim.
Garanti olsun derseniz sprey ilaç alıp yuvadan sonra ilaçlasanız?
  • somethinginthewayshemoves  (02.06.19 13:40:27) 
bit oluyor. kuş biti spreyi var. onu kullanmıştık.

hayvanın yuvasını bozmak hoş değil ama sabah kahvaltıda yumurta yiyoruz valla öte yandan. o yumurta ile oradaki yumurta temelde aynı.
  • kamile necaset  (02.06.19 14:42:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.