[]

hırçın kedi taramak

sokaktan sahiplendiğim, 1 yaşına gelmiş bir erkek sarman kedim var. evde köpeğim de olduğu için tüm bağını onunla kurdu ve beni çok net olarak takmıyor. yaz geldiği için sıcaktan dolayı cam, balkon açık oturuyorum ve kendisi de dışarı çıkıp geziyor. sonrasında da eve geliyor. bu aralar otların falan da uzamasıyla ve tüylerinin yapısından dolayı tüylerinin arasına sürekli bir şeyler giriyor.

giren şeyleri kendini temizleyerek çıkaramıyor gördüğüm kadarıyla. kendini de asla taratmıyor. kucağıma oturtup ön patilerini tutsam anında hırçınca ses çıkarmalar, alt patilerle vurmalar ve türlü türlü ısırmalar oluyor. arada yüzüme de 3-4 çizik attı hatta boşluk yakalayıp, çok da güçlü şerefsiz.

nasıl tarayabilirim ben bu minik canavarı? ses tonu, hareketlerle falan otorite de kuramıyorum üstünde ki köpeğimden dolayı hayvan yetiştirmenin temellerini de biliyorum ve genel olarak kedi/köpeklerle aram muhteşemdir. halp pl0x.

tip ve tüy yapısı için; eksiup.com

 
Kedi taramak dünyanın en ölümcül 5 görevinden biri olduğu için kimse tavsiye verememiş haliyle

Ben önde uykusunda sinsice yaklaşıp tırnaklarını kesiyorum. 2 günde falan anca kesebiliyorum. Sonra da o ayaktayken taramaya başlıyorum. Saldırınca ara verip sonra hemen hızlıce tekrar tarıyorum. Başka bir çözüm bulamadım maalesef.

Ama sizinki dışarı çıktığı için tırnaklarını kesmeniz iyi olmayabilir. Uykusunda parça parça taramaya çalışabilirsiniz belki.
  • jacque  (01.06.19 23:04:56) 
evet, tırnaklarını kendini koruması için kesmiyorum. tırnakları çok sorun da etmiyorum tırmalasın da durmadığı için hiçbir şey yapamıyorum, bir süre sonra güreş tutuşmaya dönüyor sonra darlamıyorum çocuğu.


  • kiyiya vuran dildolar  (01.06.19 23:25:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.