İşveren Kötü çıkış kodu vermiş.Yeni işverenler bunu görür mü ?

beni 29 ile çıkartmışlar yahu.(hak ettim küfür ettim )

yeni bir iş yerine gireceğim zaman bu kodu görebilirler mi işe alacakları zaman?

bu kodu görüp almama gibi durumlarla karşılaşır mıyım ?

Sanmam sadece sana neden ayrıldığını sorarlar. Bir arkadaşım.var bütün müdürler direktörleri.listeye koyup soverek mail atti . Adam bipolar beş isten kovuldu su an büyük bir firmada çalışıyor.

  • seyyar satıcı  (29.05.19 22:36:51)
eski iş yerinden çıkış belgesi isteyecektir yeni işverenin.

  • Fodera  (29.05.19 22:37:13)
nasıl öğreniliyor ki bu?

  • dismainpula  (29.05.19 22:45:10)
adam senden çıkış belgesi istiyor.

seni çıkartan işveren zaten vermek zorunda.

sende gidip kendi elinle işverene veriyorsun, adam bakıyor 29. madde diyor, bunun içinde bin türlü pislik var, hırsızlık, kasten mala zarar verme, ahlaksızlık yani aklına kötü olan ne varsa hepsini bi maddede toplamışlar.
  • Fodera  (29.05.19 22:46:27)
çıkış belgesi almadım.kavgalı ayrıldım. e devletten felan alabiliyor muyuz ?

  • trablon  (29.05.19 23:03:14)
ya aslına bakarsanız,bir iş görüşmem çok iyiyken 3 gün sonra olumsuz oldu.ben acaba yeni işveren kodu mu gördü de vaz geçti diye düşündüm.e devletten belgeyi gördüm.kod 29 valla.bilmiyorum artık yeni iş veren ben ona iş çıkış belgesi vermeden bile görüyorsa kodu sıçtık.ne bileyim ya garip konular

  • trablon  (29.05.19 23:13:19)
bu kodu nerede görüyoruz? edevlette çıkıyor mu?
o kadar işten çıktım ama hiç bilmediğim bir şey bu.

  • late viper  (29.05.19 23:31:17)
E devlette eksik gün nedeni bile kod ile görünüyor artık, muhtemelen çıkış sebebini de görebilirsiniz.

  • oligomer  (30.05.19 00:11:18)
29. maddeden öyle küfürle falan atmamaları lazım, 29. maddeden atmak demek, karşıdakinin iş hayatını bitirmek demek ve riski de var, adam dava açabilir sana, kazanabilir de, iftira davası da açabilir bi sürü riski var.(burada adam diyerek bahsettiğim çalışan yani.)

yani özetle ben şahsen sadece küfürle, tartışmayla 29 dan atıldığını düşümüyorum. varsayalım ki öyleyse eğer, büyük bir yanlış yapmışlar. İşveren olmak eğer ciddi bir zararı yoksa büyüklük yapıp böyle şeyleri umursamamayı gerektirir, adam seninle kötü ayrılıyor olabilir ama senin onun iş hayatını bitirmeye hakkın yok.

iş görüşmesine giderken, eski iş yerinden niye ayrıldın sorusuna mantıklı bir cevap bul, söylemediğin sürece direkt olarak en kötü senaryoyu düşünürler ve görüşmem güzel geçmişti olayı olur.

git bi iş avukatı ile görüş, danışma ücreti neyse ver, arasın karşı tarafı ya bunu düzeltin ya da dava açıp şikayet edebileceğimiz her yere şikayet edicem de.

orada çalıştığına göre maliye, sgk ile ilgili açıkları varsa bilirsin ve sie sie düzeltmek zorunda kalırlar. zaten piyasa b.mb.k, zaten işsizlik almış başını gidiyor öteki türlü işin çok zor.

avukat olayını da yüzgöz olmak istemeyeceğini düşündüğüm için önerdim.
  • Fodera  (30.05.19 00:24:19 ~ 00:28:36)