[]

Web sayfası

Bir websitesi işi geldi, benim yeteneklerimin ötesinde bir iş isteniyor. Ama tanışıyoruz ve müşteri için kimin yaptığı önemli değil, beni tanıyorlar.

İşi başkasına versem, ama müşteri beni tanısa. Ücretlendirmeyi nasıl yapmalı?


 
Güvendiğin bir kişiye / firmaya yaptıracaksan o tarafa harcayacağın paranın %30 üstüne, tanımıyorsan %50 üstüne fiyatlandırmalısın. Çünkü elinde olmayan nedenlerle proje patlarsa başka birisini araya sokman gerekebilir.


  • compumaster  (28.05.19 22:00:19) 
işi kime veriyorsan üstüne %30 koy yapıştır hocam. işi verdiğin kişi fatura kesmiyorsa iki katı iyidir.


  • babilbaligi  (28.05.19 22:05:37) 
öyle olmaz o iş, yarın destek gerektiğinde o desteği nasıl sunacağın asıl unsur eğer vurkaç işi değilse


  • vladimirdökümov  (28.05.19 22:09:30) 
%30+ mantıklı


  • neysene  (29.05.19 04:50:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.