[]

Muhabbet kuşu bit/parazit

Selamlar

Muhabbet kuşumuz var, kafesinde siyah siyah minik böceğimsi yapılar var. Sanırım bitlendi kuş. Eve yayılmadan yada yayılırsa kesin ne yapalım bilgiye ihtiyacımız var sevgiler.


 
Veterinere git. Kuş muayenesi 40 lira. 20 lira da ilaci tutsa 60 liraya mal.olur. Buralardan soru cevapla olmaz o isler. Belki piredir, belki bittir belki de alakasi olmayan baska bi bocektir. Kesin tani konmadan ilac milac vermemek lazim kucuk yaramazlara.


  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (28.05.19 18:19:00) 
Veterinerler muhabbet kuşu konusuna çok uzaklar. Böceğimsi yapıların fotoğrafını çek. Muhabbet kuşu popülasyonu fazla bir pet shop'a git göster. Bir ilaç verecektir.

Kafesi çok iyi temizleyip, zemine boş fotokopi kağıdı koy. Parazitler o kağıt üzerinde daha görünür olacaktır.
  • Mirket  (28.05.19 18:25:19) 
Tedaviye hemen başlayın, o bitler kuşunuzu oldulebilir. Kardeşimin kuslari bitlendigi için öldüler.


  • =)  (28.05.19 18:26:57) 
kuşunu seviyorsan veterinere git. kuşlardan anlayan illa ki vardır google'la çevreni arayıp telefonla bilgi al önce.


  • legalize marijuana  (28.05.19 18:27:22) 
Istanbuldaysaniz bana burayı önermişlerdi kuşlardan anladıkları için

www.istanbulvet.com

Fakat ben avcilar'a fakülteye götürüyorum kuşumu.
  • =)  (28.05.19 18:36:06) 
@=)

İstanbulvet sayfasina baktim ve şu bilgiyi gordum.

"Kuşlarda Teflon tava zehirlenmesi ölümlere neden olmaktadır. Teflon ısındığında ortaya çıkan duman kuşların hava keselerine girdiğinde dışarı atılması mümkün olmamaktadır. Teflon zehirlenmesi kuşlarda en sık görülen zehirlenme şeklidir. Mutfaklarınızda teflon tava ile pişirme yaparken kuşlarınızı çevreden uzaklaştırmanız gerekir."

Tesekkurler.
  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (28.05.19 18:58:49) 
Petshoplarda spreyler var bunun icin. Alip puskurtuyosun kanat iclerine vs. Ben kusunuzu yikamanizi tavsiye ederdim. Eline al suyla yika. Bir de Kafesi temiz tut.


  • nax  (28.05.19 19:33:45) 
(bkz: ardap)


  • iddaaci  (28.05.19 23:04:24) 
hemen hemen her veterinerde var spreylerden kanat içlerine sıkılıyor. kafesine her hafta özellikle yazın kaynar suyla yıkayın, oyuncaklarını yemliğini vs.


  • 4seneayniyerdeduramam  (07.06.19 23:09:54) 
İstanbul vet biraz tuzlu ama araştırın uygun bişi bulup veterinere götürün bence petshoplar ne anlar kuş hastalığından

Hem kontrolünü yapmış olursun kuşun
  • lorne malvo  (07.06.19 23:26:29 ~ 23:27:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.