[]

koltuk altında kitle

çok uzun zamandır var ve dışardan belli olmuyor, sadece dokunduğum zaman anlayabiliyorum. misket büyüklüğünde bir şey. sadece hafif bastırınca acıyor.bugüne dek fazla bir rahatsızlık vermedi ama bu aralar biraz rahatsız ediyor gibi. doktora gideceğim elbette ama daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı? nette klasik olarak meme kanseri yazıyor :)
 
belki sadece yağ bezesidir, belki kanserli hücre bilemeyiz ki. o kadar çok kanser vakası var ki aman diyim çok hızlı bir şekilde doktora gidin.


  • ferrarimizolaydisatardik  (27.05.19 17:56:07) 
Eskiden internetten "neye bakarsak kanser çıkıyoruz ya" cümlesini çok sık kullanırdık ve böyle bir şey olmayacağına inanırdık ama işler değişti. Kansere yakalanma oranı çoo sıklaştı. Havadan mı sudan mı bilemeyeceğim. Allah korusun ama insanlar grip diye gidip kanser çıkabiliyor. İnşallah sizinki basit bir yağ bezesidir. Müsait olduğunuzda bir genel cerraha gitmenizi öneriririm.


  • bulutumsu  (27.05.19 18:06:32) 
çok uzun zamandır varsa ve doktora gitmediyseniz çıldırdınız mı öncelikle? koltuk altında yağ bezesi olabilir, herhangi bir hastalığa bağlı olarak lenf bezleriniz şişmiş olabilir, kıl dönmesi olabilir ama en kötüsü allah korusun kanser olabilir. riske atmaya değer bir şey mi sizce hayatınız? lütfen hemen yarın doktora gidin.


  • evde liyakat kalmamis  (27.05.19 18:08:10) 
Koltuk altında lenf bezi büyümesi de olabilir. Bu da herhangi bir basit iltihap sonucu şişip inmeyen bir lenf bezi olabileceği gibi kanser göstergesi de olabilir. Bir an önce bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.


  • synthetic a priori  (27.05.19 18:29:43) 
sağlık ihmale gelmeyecek kadar mühim bir konudur. en yakın zamanda doktora gitmelisin.


  • hocam  (27.05.19 18:41:02) 
5 yıl kadar önce ben de kendimde fark edip hemen sonrasında doktora gitmiştim.
0,5 cm çapında sebase kist olduğunu öğrendim. Doktor "o seninle gider" dedi. Bugünlerde bulamıyorum kendisini. Sütyen takarken illa elime gelirdi eskiden.
Yine içiniz rahatlasın diye doktora gitmekte fayda var tabi :) Umarım kötü bir şey çıkmaz.
  • hep7a  (27.05.19 19:02:51) 
lenf kanseri


  • vladimirdökümov  (27.05.19 19:45:48) 
Benim her iki kol, boyun, kasıkta var hemde 2.5 cm civarında. 5 yıldır birlikteyiz.Bir ara hastaneye abone olmuştum bir şey çıkmadı. Enfeksiyon diyor antibiyotik veriyor küçülüyor 3 ay sonra yine aynı. Lenf kanseri olması için bazı belirtiler var, üstünü değiştirecek kadar gece terlemesi, son 6 ay içinde yüzde 10 kilo kaybı vs olmalı.


  • goodman  (27.05.19 20:14:09) 
Bende de vardı, lokal anesteziyle aldı dr, patalojiye gönderildi, yağ bezesi çıktı.
Yengemde de aksesuar meme çıkmıştı yine bir koltuk altı kitlesi, gebelik döneminde oluşmuş.
İkisi de olabilir, kötü de olabilir. Bir gitmekte fayda var.
  • somethinginthewayshemoves  (27.05.19 20:32:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.