[]

yabani yavru kediler sakinleşmiyor

2 tane bebe vardı bahçede ağlayıp duruyorlardı sabahtan akşama kadar baktım öyle ne gelen var ne giden anasızlar aldım eve azıcık büyüsünler öyle salarım diye de koltuğun altından çıkmıyorlar geldiklerinden beri. yemek falan yiyorlar iştahlılar. yere falan da çok güzel sıçıyorlar kum yerine onda da bi sıkıntı yok kakaları falan sağlıklı. ama bu yabaniliği nasıl aşarız? 24 saat daha olmadı tam biraz tez canlılık mı ediyorum?
 
Neticede bebekler, şu anda hem yeni mekanı keşfediyorlar hem de kendi bedensel kapasitelerini. Alan buldukça oynuyorlar, ben de bahçedekileri izliyorum hep, kıpır kıpırlar.
10 haftaya kadar annesi ve kardeşleriyle vakit geçirebilen kediler fiziksel ve mental açıdan daha sağlıklı oluyor. Oyun oynamayı, tırnak kontrolünü, oyunun ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini iyi anlıyorlar. Elinizden geldiğince rahat ettirin, gözlem yapın derim.

  • Etanglement  (27.05.19 17:24:06) 
bahçede beslesen olmaz mı? belki anneleri gelir bazen doğumdan kısa süre sonra bile kızgınlığn girip çiftleşmek için uzaklaşabiliyolar.


  • Fodera  (27.05.19 17:29:27 ~ 17:29:49) 
Benim bir arkadaş sokaktan aldı bir yavru. 1 ayı geçiyor hala tedirgin valla hayvan. Böyle aniden karışa karşıya geliyoruz inanılmaz korkuyor kaçarken oraya buraya çarpıyor. Baya oyuncu ama oyunu bizim elimizi ayağımızı tırmalamak ısırmaktan ibaret.

Demem o ki sokak kedileri belli ki böyle oluyor. Hele yavru olunca alışma süreçleri baya bir uzuyor. Çok darlamayın takılsınlar biraz kafalarına göre. Arada da etrafa bakabilirsiniz belli anneleri çıkar ortaya.
  • ravenclaw  (27.05.19 17:33:47) 
@acımasız gerçekler: bir kaç gün böyle devam eder, sonra alışırlar. Şu an annelerini istiyorlar ama bir süre sonra survial moda geöip vazgeçecekler ve sizinle yakınlaşacaklar.


  • Nocturne  (27.05.19 17:36:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.