[]

Gecmise donuk yetim ayligi alinmasi.

arkadaslar selam,

2013 te annem vefat etti. su 17 yasinda kardesim var.
annem oldugunde kardesim 11 yasindaydi. o zaman vefat eden emekli babamdan hali hazirda yetim ayligi aliyordu.
gecenlerde konuyu arastirdim, emekli olup vefat eden annemdende yetim ayligi baglaniyormus.
gecen ay corlu ssk ya ogrenci kimligi ve onlarin verdigi dilekceyi doldurdum,(annem istanbul'dan emekliydi. yani sehir fark etmiyor)
bu ay annemden almadigimiz tum maaslar 6 senelik bir odeme ile toplu yatti.
arastirmasam bundan hic haberim olmayacakti.

cevrenizde veya sizde bu tarz bir durum varsa ssk ya basvurun.
gecmise donuk tum paranizi alin.

devletimiz size hakkiniz olan bir odemeyi yapacaksa haber vermez, siz bu hakkin farkinda olup basvuru yaparsaniz tek kalemde istediginiz bankaya takip eden ay gonderir.

konu ile ilgili sorusu olan var ise yazsin buradan, hem diger insanlara da fikir vermis oluruz.

saglicakla.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.