[]

iphone 8 vs. iphone 7

Aramaya inandım ama bu konuyla ilgili duyuruların eski olduğunu gördüm. o zamandan bu zamana çok şey değişti. Şu aralar iphone 8 5000 lira bandında, iphone 7 3000-3200 lira bandında. Benim sorum şu; neredeyse 2000 lira fazla para vermeye değer mi yoksa iphone 7 de gayet iş görür mü?
 
Değmez. 7 de iş görür


  • (s)AINT  (27.05.19 00:02:52) 
ben 6s abim 7 ablam 8 kullanıyor zaman zaman onların telefonunda işim oluyor haliyle karşılaştırma imkanı buluyorum tabiki bu üçünden sıyrılan model 8 ama çok büyük bir fark ya da çok farklı bir kullanıcı deneyimi değil bu sıyrılma elbette. işlemci çipi farkının yanısıra iphone 8 in ekranı belirgin daha üstün 7den standart kullanıcı bile bunu fark edebilir. şarj süresi kısmında çok belirgin bir fark yok benim gördüğüm kadarıyla. bence yukarıdaki arkadaşın dediği gibi x alabiliyosanız x alın. ama x serilerinin handikapı bence diğer iphone modellerinden daha kalın olması. tabi bu göreceli. illa bu ikisinden alınacaksa 8 daha makul gözüküyor. benchmark sitelerinden de gözlemlediğim kadarıyla iphone 8 vs 7 arasındaki fark iphone 7 vs 6s arasındaki farktan daha fazla.


  • ezkaza  (27.05.19 00:48:46) 
Ben 8 kullanıyorum. Fiyat farkı bu kadar çok olmasa işlemci üstünlüğünden dolayı 8 alın derdim ama şu fiyatlarla değmez bence. 7 de alabilirsiniz. Anormal bir fark yok arada. Öne çıkan fark işlemci ve kablosuz şarj. Kamerası benzer olmakla birlikte 8'de 240 fps 1080p ve 4k 60 fps kayıt özelliği var. Bu sizin için önemli değilse 7 alınır bence.


  • orient blue  (27.05.19 09:41:16) 
8e o paraları vereceğine ikinci el temiz 8 plus bak. 4-4.5a bulunuyor. iphone 7 ve 8lerde bu saatten sonra batarya problemi baş gösterir. plusa yönel ama mutlaka garantisi devam eden ikinci el bak. sıfır çok saçma bu devirde.


  • carabelli  (27.05.19 09:46:12) 
plus +1 pil konusunda kafan rahat olur. öbür türlü elinde şarj aletiyle gezersin. performans olarak 7 ile 8 arasında günlük kullanıcı açısından çok fark yok.


  • mattiadestro  (27.05.19 10:09:21) 
7-8’de pil sorunu olacağını sanmıyorum. 1,5 yıldır 8 kullanıyorum. Akşam şarjımın bittiği günü hatırlamıyorum


  • (s)AINT  (27.05.19 21:04:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.