[]

Arkadaşlar, safra taşı ameliyatından önce su içirmedi doktor?

annem şu anda serviste yatıyor, dün yattı. büyük ihtimalle pazartesi ameliyat olacak. doktor ameliyata kadar su ve yemeği yasakladı. emin de olamıyoruz, su yasak mıydı diye. hemşireler bilmiyor, doktor yok. su içsek sorun olur mu?

tecrübeli arkadaşlar cevaplayabilir mi? 24 saattir su içmiyor annem.

sağ olun.

 
Hastanın ameliyattan önceki gece saat 24’ten sonra su dahil ağızdan hiçbir şey yiyip-içmeyecek şekilde aç kalmasının, ameliyata oruç tutuyormuş gibi gelmesinin gerektiğini kaydeden Doç.Dr. Yetişir, “Özellikle yüksek tansiyon nedeniyle ilaç kullanan hastalar ilaçlarını sabah saat 6.00 da bir yudum su ile almaları önerilir. Ameliyat günü sabah banyolarını yapmaları ve kişisel bakımlarını yapmaları ve dişlerini fırçalamaları önerilir.


  • dismainpula  (26.05.19 12:28:02) 
Amcam da safradan ameliyat olmuştu. Cuma hastaneye yatırdık, enfeksiyon var, kurutup ameliyat yapacağız dediler ve Pazartesi akşam ameliyat olana kadar yeme içme su dahil yasaktı.


  • somethinginthewayshemoves  (26.05.19 12:42:38) 
Üç gün su yasağı biraz fazla değil mi ya?


  • synesthesia  (26.05.19 13:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.