[]

İstanbul'da mühendislik okuyan var mı?

Rica etsem yaz okulu takviminde Computer Architecture ve Macroeconomics dersi var mı bakabilir mi? Devlet / özel fark etmez.

Adı farklı olabilir. Mesela Sakarya'da Bilgisayar Organizasyonu diye geçiyormuş. Bizde Bilgisayar Mimarisi diye geçiyor. İçeriğine şöyle yazmışlar:

"Bilgisayar Organizasyonu ve gelişimi. Bilgisayarın temel yapıları. Komut setlerinin karakteri, yapısı, adresleme kipleri ve biçimleri. Merkezi işlem birimi ve işlevleri, bilgisayar aritmetiği. Kontrol biçim operasyonu. Cahce, iç,dış bellek. Girdi Çıktı birimleri."

Bu dersi hiç almadığım için daha fazla detay veremiyorum ama arkadaşlar logic kapılar, taban aritmetiği, binary falan çalışıyorlardı başlarda.

Makroekonomi de mühendislik bölümünden lazım çünkü işletme fakültesinde olan biraz daha detaya giriyormuş. Bizdeki o kadar değildi.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.