Alanya'da Yeme İçme Gezme

Temmuz'da Alanya'da ufak bir tatil yapacağız. Güzel restoranlar, gezilip görülecek yerler, kafa dinlenebilecek kafeler, denize nerede girilir vs yardımcı olursanız sevinirim.

çok üzülerek yazıyorum ki maalesef burada her şeyin çakması var :/ turistik yer diye önüne gelen bir bar,restoran açıyor. yani izmir, istanbul, gaziantep gibi yerlerdeki lezzetlerin binde birini bulamıyoruz. ama manzaralı yerler en azından biraz kurtarıyor, onları önerebilirim: kalede Kale Panorama rest var, manzarası ve hizmeti güzeldir. yine kalenin en tepesinde alaturka kafe güzeldir. iskelede kızıl kulenin hemen dibinde rıhtım rest(eski adı Harbour rest) manzarası da efsane. yeni açılan oba kırbaşı rest var, ürünlerini gaziantepten getiriyorlarmış. denemedim ama gidenler memnun.

denize girmek için :kleopatra plajı ve incekum plajı
gezilecek yerler: damlataş mağarası, alanya kalesi, kızıl kule, tersane, dim çayı, dim mağarası, syedra kalesi, aytap/lotape, sapadere kanyonu
  • MtKrt  (25.05.19 15:17:05 ~ 15:33:19)