[]

eşim beni aldatıyor, ispatlamam gerek...

eşimin 2 gün önce eşimin beni aldattığını öğrendim tesadüfen, sonra araştırdım ve ben emin oldum, hiçbir şüphem yok. kiminle aldattığını da biliyorum.

ancak bunu ispatlamam ve bu işin nasıl bir geçmişi olduğunu öğrenmem gerekiyor. çünkü ayrıldığımızda hem çevresine, hem ailesine, hem de mahkemeye karşı inkar etme olasılığı var. henüz bildiğimi söylemedim ona, yurt dışındayız, o ise türkiyede, döndüğünde söyleyeceğim.

bir şekilde whatsapp geçmişine ulaşmam gerekiyor, iphone kullanıyor ve sadece icloud sifresini biliyorum. deep web vs. bakacağım artık ne varsa.

bu konuda deneyimi ya da önerisi olan varsa her türlü tavsiyeye açığım, 2 gündür uykusuzluktan ve düşünmekten perişan oldum.

edit: erkek olan benim, aldatan taraf kadın yani karım.

 
illegal bir şekilde mesaj geçmişine ulaşırsan sen de özel hayatın gizliliğinden birşeyler yiyebilirsin diye tahmin ediyorum. show tv haberlerindeki gibi sonuçlanmıyordur herhalde mahkeme. gerçi burası türkiye ya yardır gitsin.


 • dismainpula  (25.05.19 01:20:29) 
belirttiğiniz yöntemler hukuka aykırı, o yüzden kanıt olarak kullanamazsınız ayrıca suçlu durumuna düşme ihtimaliniz de var. en iyisi peşine birini takıp fotoğraf falan çektirmek bence.


 • tabirimekruh  (25.05.19 01:23:35) 
sorun şu ki bu tekrarı olabilecek bir durum değil, eşim 2 gün sonra buraya dönüyor, adam türkiyede. dedektif bu saatten sonra bir şey ispatlayamaz, fotoğraflayamaz yani.


 • lordoz  (25.05.19 01:28:39) 
sabredin hemen eşinize açıklamayın. aldattığı kişi hakkında çokça bilgiye erişin, sevdiği değer verdiği her şeyi öğrenin. okuduğu ilkokulu liseyi üniversiteyi bulun. yabancı uyruklu biriyse sosyal medya hesaplarından geçmiş sevgililerini bile bulabilirsin. aklına gelebilecek her şeyi öğren. gerekirse aylarını ver.

daha sonra o kişinin karşısına geç hiç bir şey demeden neden ve ne zamandan beri yaptığını sor. olayı geçiştirmeye bilmemezlikten gelmeye başlarsa onu şok edecek sende olan tüm bilgileri dök ve tehdit et. onu öldüreceğini bile söyleyebilirsin korkutma amaçlı. her şeyi itiraf etmesini sağla bu sırada cebinde ses kaydı yapan aletin bulunsun.

tek tavsiyem sabret, araştır ve her şeyi ama her şeyi öğren. senin hayatını mahvedenleri bir anlık öfkeyle falan kurtulmalarına sebep olma. sende onların hayatını mahvet. bunları yaparken hep soğukkanlı ol ve hiç korkma. kaybettiklerini artık geri getiremezsin.
 • avatar is back  (25.05.19 01:30:12) 
Lol, peşine birini taktırıp fotoğraf çektirince hukuka uygun mu oluyor :)


 • adwokat  (25.05.19 01:30:29) 
edit: adam türkiyedeyse işler çok değişir. bilgilerine ulaşmanız aynı kolaylıkta olmayabilir çünkü çevresine girmemiş olursunuz.

uğraşmak istemiyorsanız yapabileceğiniz en güzel şey hiç bir şey demeden bilmemiş gibi yaparak eşinizi terk edin. hiç ama hiç açıklama yapmayın sadece terk edin ve bitirin.

yada başka aklınızda ne varsa onu yapın. ama sakın kendinizi aciz ve korkak göstermeyin. sakın kaybetmekten korktuğunuzu kaybettiğinizi belli etmeyin
 • avatar is back  (25.05.19 01:32:54) 
tekrarı olabilecek bir durum değil diyorsunuz. muhtemelen olur. eğer karşı tarafı hukuken daha çok mağdur etmek isterseniz daha çok bekleyip harekete geçmeniz gerekecek. intikam soğuk yenen bir yemektir.


 • un  (25.05.19 01:34:04) 
inkar edince ne oluyor ben onu anlamadım, boşanmaktan istedikten sonra her türlü boşanılmaz mı? inkar etmesi niye önemli bir de? bunları bilmediğim için soruyorum.


 • dismainpula  (25.05.19 01:34:20) 
@adwokat evet birinin kişisel telefonuna girip özel yazışmalarını ulaşmak ile dışarda görüştüğü biriyle fotoğrafını çekmek arasında çok fark var :)


 • tabirimekruh  (25.05.19 01:34:52) 
Önemli nokta acele etmemek. Zaman geçtikçe elinizde daha net ve kesin deliller olacaktır. Avatarın söylediği gibi karşısına çıkın ve bildiğinizi söyleyin. Ses kaydı bu esnada açık olsun.


 • adwokat  (25.05.19 01:35:29) 
www.tunayegin.av.tr

alinti:
"Sosyal medya üzerinden elde edilen delillerin boşanma davalarında delil olarak kullanılmasında da uyulması gereken hukuk kuralları olduğu asla akıldan çıkartılmamalıdır.

Türk Ceza Kanunu'nun 243. Maddesi Bilişim Sistemine Girme suçunu düzenlemektedir ve bu kanun maddesine göre bir kişinin bilişim sistemindeki verilere müdahale veya bu kişinin kişisel verilerine hukuka aykırı yöntemlerle erişme ve ele geçirme suç olarak kabul edilmiştir ve bu eylemi gerçekleştirenler hakkında 1 yıla kadar hapis cezası getirilmiştir."
 • robokot  (25.05.19 01:38:51) 
adwokat, "Lol, peşine birini taktırıp fotoğraf çektirince hukuka uygun mu oluyor :)" demiş.

kamuya açık alanda çekilen fotoğrafın hukuka aykırı tarafı nedir?
 • p133mmx  (25.05.19 01:39:05) 
@tabirimekruh www.kararara.com


 • adwokat  (25.05.19 01:39:41) 
@p133mmx yargıtay kararını bıraktım, inceleyiniz.


 • adwokat  (25.05.19 01:40:35) 
Iyi ve kurt bir hukukcu bulun. referansi falan bulunan biri olsun. Donuna kadar alirsiniz. Telefonuyla kalakalir.

Yasal olmayan hicbirseyi yapmayin haksiz duruma dusmeyin. Koruma kararini da hukukcuyla birlikte hemen aldirin. Konuyu da cok gecmeden hukukcunuzla gizlilik anlasmasi uzerinden paylasin. Gecikmesin.
 • baldan kaymak  (25.05.19 01:42:34) 
İstiyorsan ben takip edip fotoğraflarım. Geçmiş olsun kardeş. Dik dur güçlü dur yanındayız. Bu utanç verici suçu işlediği için o kadın pişman olacak.


 • sekerse tehlike  (25.05.19 01:59:37) 
iki clickbait dandik youtube videosu izleyen deep web'i her isteğini gerçekleştirebilecek alaaddin'in sihirli lambası falan zannediyor herhalde. deep web falan bakacakmış. elde edeceğin tek şey dolandırılmak olacak, ya da kendini hackletip fotolarını falan çaldırıp tehdit edileceksin ya da edilmeden direkt yayılacak. olmadı ransomware yiyeceksin gelip buraya nasıl kurtulurum bu illetten diye sızlanacaksın. ya da en kötü ihtimal kötü niyetli birinin zombie networküne dahil edilip internet bağlantın senden habersiz yasadışı işler için kullanılacak ve bir gün kendini mahkemede işlemediğin bir suçun hesabını vermeye çalışırken bulacaksın.


 • alerjik  (25.05.19 02:23:50 ~ 02:25:39) 
şu entry'yi yazdığında şüpheleniyor muydun yoksa korktuğun mu başına geldi? eksisozluk.com

ayrıca yeni öğrendim diyorsun ama 4 ay önce şu entryleri yazmışsın:
eksisozluk.com
eksisozluk.com

bence uzun süredir içinde bir kuşku varmış sanki?
eksisozluk.com
eksisozluk.com
 • kullanatmendil  (25.05.19 05:23:01) 
ayrıca yazılan cevapları okuyunca şok oldum, biri diyor ölümle tehdit et, öbürü buna +1 diyor ve üzerine kızgın yağ dök falan saçmalıyor. bir başkası kurusıkı al kafasına daya diyor, olmazsa türkiye'den adam tutup vurdurmakla tehdit et falan diyor.

aman hocam haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorsan bu çok türk dizisi izlemiş ergenleri dinlemeye kalkma. bunların hepsi suç ayrıca bir insanı ölümle tehdit etmek, kafasına silah dayamak filan. boşanma davasında da seni zor duruma düşürür. insan gibi medeni bir şekilde hallet ne yapacaksan.
 • kullanatmendil  (25.05.19 05:32:33 ~ 05:40:58) 
Dostum, oncelikle gecmis olsun.
Bir dost gibi yardimci olmak isterim. Evliyim 2 cocugum var erkegim. Oncelikle
esimin aldattigini tesadufen ogrendim, sonra emin oldum diyorsun. Birincisi, cok emin oldular bana da bir nevi iftira atilmisti ama ben esimi hic aldatmadim. Sonra aklandim cok sukur. Bence en onemlisi, aldatildigina nasil emin oldugunu sorgula ve emin ol. Is icin cok zaman otelde kalmam, yanimda alimli hanim is arkadaslarimla ayni binaya girip cikarken gorulmem vs aldatma icin kesin delil degildir.
Yani ilk olarak aldatilma ya itirafla kesinlik bulur ya da sahit olmakla. Ha, cok guvendigim kisi bunlari yolda opusurken mi gordu ?? Bilemiyorum bu kismini.
Simdi ilk madde net ise, geriye kalan kisim cok net. O kisiye olan sevgi ve saygini cope at, ofkene hakim ol ve terket. Inkar eder diyorsun.oyle bir terk et ki senin bildiginden suphesi olmasin. Ama senin de once ilk maddeden emin olman lazim. Yoksa bu plan olmaz.
Ikincisi eger tekrar donup baktiginda ilk maddeden emin degilsen. Cek karsina konus. Belki sen bunlari dusunuyorken, o sana sunu diyecek "evet ben de bosanmayi dusunuyordum."
Belki ona deli gibi asik. Belki aldattigi(?) adam da evli.bilmiyoruz...dik dur. Ama ofke ve siddetten hayir gelmez.
 • tunaktunaktun  (25.05.19 06:55:02) 
onun ne yaptığı önemli değil, sen insanlığını yitirme sakın.bu insanı seviyorsan geri kazanmaya çalış, sevmiyorsan da hayatına onsuz devam et.


 • hap var ot var  (25.05.19 07:21:25) 
Saçma sapan cevapları hayretler içinde okuduğum için aklı selim cevaplar artsın diye yazıyorum.

@kullanatmendil @tunaktunaktun ve @hap var ot var +10000

Kimseyi tehdit etmeyin. Kimseye cebir uygulamayın. Kimseye şantaj yapmayın. Onurlu bir duruş, sadece terk etmeyi gerektirir. Gerekirse varsın öyle olsun, inkar edecekse de etsin.

Ayrıca @tunaktunaktun'un dediği burada çok önemli, hatalı olma ihtimalinizi göz ardı etmeyin.

Eğer hatalı değilseniz de şunu unutmayın, medeni insanlar işlerini mahkemede görür.
 • gonion  (25.05.19 08:09:07) 
Bence burada yazılanları ciddiye almayın bir avukat ile görüşün boşanma davası için ne gibi kanıtlar bulabileceğinizi neyin hukuki delil kabul edildiğini. nasıl nafaka vs ödemeden kurtulacağınızı düşünün


 • ZetaStar1903  (25.05.19 08:12:38) 
Yapılacak en akıllıca şey öfkeye yenik düşmemek. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi hakliyken haksız duruma düşmemek. Umarım en akıllıca olanı yapıp bu işten en az hasarla siyrilabilirsin. Geri kazanmaya çalış diyenler olmuş eğer böyle birşey varsa hiç uğraşma. İnsan inşallah yoktur diyor ama eminim demişsin. Son tavsiyem ise çözümü buralarda arama. Kocaman insanlarız artık böyle mecralar herkesin erişimi var. Mahremiyetimiz de kalmadı. İnsan kimse görmez duymaz diye düşünürken bir bakıyorsun herkesin her şeyden haberi olmuş. Profesyonel yardım al, yani mutlaka zaman geçmeden iyi bir avukatla görüş derim.


 • dickens  (25.05.19 08:18:45) 
Dickens + 1000


 • Fusha  (25.05.19 09:35:21) 
Ben olsam dinimizin emrettiğini yapardım.


 • Elduinnnn  (25.05.19 10:43:14) 
iphonelarda şöyle bir özellik var. diyelim bir kişiyi rehberine ekledin, sonra sildin. silmene rağmen tekrar mesaj atmak istiyorsun mesela. numarası direkt 0536.... diye çıkmıyor. iphone o kişiyi sana 0536..... x mi? diye gösteriyor. diyelim her şeyi inkar etti, telefondan kayıtları sildi. aldattığı kişinin numarasını girip bak sen bu kişiyi daha önce telefonuna eklemişsin aslında diye kanıtlayabilirsin aklında bulunsun.


 • hayley williams ile evlenecek genc  (25.05.19 12:26:00 ~ 12:28:00) 
Güzel kardeşim, öncelikle hukuka aykırı bir şeyi yapmamalısın, boşu boşuna hayatını yakma. Boşanmayı kafaya koyup, en hızlı ve en acısız şekilde nasıl yapabileceğini araştırmanı öneririm. Önce kendine sonra çocuğuna yazık. Bir avukat bu konuda yardımcı olabilir.

Teknik olarak, bu yasal mı bilmiyorum ancak birinin iCloud şifresi varsa çok yüksek ihtimalle telefonunu icloud'a yedekliyordur. Bir iPhone alıp, sıfırdan kurarken o iCloud şifresiyle kurup, yedekten geri dön de, yedek yüklenince de telefonu uçak moduna al. Bu sayede en son yedeklenen anda telefonda ne varsa sana da gelir. (genellikle otomatik olarak her gece yedekliyor) iPhone en çok gezdiği mekanlara kadar kaydediyor icloud'a, çok rahatlıkla gün gün onları bile görebilirsin. Ancak bu yasal mı onu bilmiyorum dediğim gibi.
 • roket adam  (25.05.19 16:44:03 ~ 16:45:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.