Erkekler böyle kadınlardan mı hoşlanır?

Kafamı kurcalayan bir şey var.

Bir kız arkadaşım var. Kesinlikle kötü biri değil ama insanlara yanaşmaya çalışma gibi bir huyu var, özellikle erkeklere karşı. Onlarla flört etmek için değil, arkadaş olmak için yapıyor bunu (en azından birçoğuna ve az sonra örnek vereceklerime karşı öyle). Gidip yanına oturuyor, sürekli sorular soruyor, kendisini bir yere davet ettirmeye çalışıyor falan. Yalnız biri değil, yakın arkadaşları da var. Başlarda bana rahatsız edici geliyordu davranışları ama sonra erkeklerin bundan hoşlandığını fark ettim.

Bunu üç kişiye yaptığını gördüm şimdiye kadar yakından. İlkinin dibinden ayrılmıyordu, sigara içmediği halde sırf onunla olabilmek için onun yanında duruyordu, sürekli gözünün içine bakıyordu, sinir edici esprilerle takılmaya çalışıyordu vs... Adam başta ilgisiz durmasına rağmen birkaç hafta içinde yakın arkadaşı haline getirdi bu kızı ve çok samimi olup her türlü ortamına soktu onu.

İkincisiyle konuşmaya çalışıyordu sürekli, "beni şuraya götürür müsün?" gibi şeyler söylüyordu. Çocuk da yüzüne karşı kırmamaya çalışıyordu ama kızın arkasından kötü şeyler söylüyordu yapıştı diyerek. Sonra ne mi oldu? Şu an birbirlerine kanka diyorlar ve yan yanalar sürekli. Yakın arkadaş oldular.

Üçüncüsü olan çocuğun bende özel bir yeri vardı. Bu çocuğa ben açılmıştım önceden ve beni reddetmişti. Onu uzun süre göremediğimde mesajla halini hatrını soruyordum sadece iki haftada bir falan ve bana açık açık söylemese de mesajlarımdan rahatsız olduğunu hissettirmişti kötü bir şekilde. Bu kız daha beterini yaptı ve yapıyor. Ona karşı neden böyle? Mesela çocuk başka arkadaşına fotoğraf gösterirken "bana da göster." diye atlıyordu, bir ortamda genel bir sohbet varken o sürekli sohbeti bölüp "peki ya sen?" gibi sorular soruyordu çocuğa. Çocuk başta tersliyordu "sadece ben mi varım burada?" diyerek ama şu an kendisi laf atıyor kıza, şakalar yapıyor, konuşmaya çalışıyor onunla en alakasız yerlerde. Üzülüyorum.

Bunu mu yapmak gerekiyor yani, erkekler bundan mı hoşlanıyor? Hani şikayet ediyorlardı? Bilmiyorum, bana çok garip geliyor. Ben bunu yapamam diye düşünüyorum.

Asla. Yılışık kadından nefret ederim. Asla samimi olmam. Ortamında çok bulunmamaya dikkat ederim. Arkadaş bile olamam.

  • (s)AINT  (23.05.19 18:27:34)
Hayır hoşlanmaz. Hatta itici gelir. Değerini düşürür. Ama belki verir diye bazen hoşuna gider gibi yaparlar.

  • Trene çelme atan adam  (23.05.19 18:37:05)
Bunu sordun ya

  • veritaslibertas  (23.05.19 18:54:45)
bence bu konu erkeklerin makyajlı kadın sevmem tribiyle aynı. sorsan kimse sevmez, itici bulur, doğal ister ama makyajlı kadınlara da dipleri düşer. bu kadınları da itici bulurlar ama teoride, pratikte sever ve arkadaş olurlar, sevgili olurlar. yanıtlara güvenme.

  • lilyb  (23.05.19 19:00:17)
O kız güzelse severler değilse sevmezler konu kilit. Hep onlar mı sallayacak asffgs

  • pastörizesüt  (23.05.19 19:16:28)
Erkekler o kadınları yedekte tutar, yoklukta gideri var diye düşünür.
Erkek kadın fark etmez öyle insan gerçekten iticidir.

  • iyi karpuz  (23.05.19 19:51:55)
erkekler mal takılma sen ona

  • tabii lan manyak mısın  (23.05.19 20:10:14)
lilyb noktayı koymuş bence.

  • salem330  (23.05.19 20:40:29)
şimdi burada herkes hayır der ama hepsi de yelkenleri suya indirir.

  • catch the arrow  (23.05.19 20:47:26)
Biraz düşününce lilyb’nin de haklı olabileceğini anladım. Kız güzelse durum değişebilir.

  • (s)AINT  (23.05.19 20:48:43)
@pastörizesüt +1

  • chitosan  (23.05.19 21:16:29)
Bu durum sadece seksüel. Yani yoklukta gideri var durumu.
Ha bazı erkekler kızlardan hiç ilgi görmemiştir, bu ilgi gösterince dipleri düşmüştür.

Bence öyle olma ama böyle bir soru sorduğuna göre tavlama taktiği istiyorsun. Bir erkeğe açılmak yerine samimi davranmak (darlamaktan bahsetmiyorum) flörtöz hareketlerde bulunmak daha etkili olur. Yine de red cevabı alıyorsan seni beğenmemiştir. Bu kız gibi bir taktikle sahaya dönersen muhtemelen seks objesi olursun
  • filipis  (23.05.19 21:49:50)
Pastörize haklı.

  • doxanikee  (23.05.19 21:54:06)
(elemanlarin hangi yas araliginda olduklarini yazmamissiniz ama universite ogrencisi olark kabul edelim)

bence o yaslardaki erkekler (hatta daha sonraki yaslardakilerin cogu da dahil buna) bu tur seylerden "ono:re!!" oluyor. Eger erkegin cok ozguveni filan yoksa daha da bir degerli gormeye basliyor kendini.

Kiz tarafi da herhalde "ben kimi istersen baglarim kendime" diye bir kendini kanitlama olayi olarak goruyor bu durumu.

Ama cinsiyet rollerini degistirip ayni senaryoyu diger tarafta da gorebilirsiniz.

Evet, bence de cok sinir bozucu bir durum.
  • parcxerox  (24.05.19 00:19:36)
lisede, üniversitede kız arkadaşı olmamış, sözlükçülerin efendi erkek diyebileceği arkadaşlarımın sevgilileri, nişanlıları şu anlattığın kız gibi.

  • durgunfoton  (24.05.19 01:14:46)
Arkadaşların punduna getirirse yapıştırır, merak etme. Hoşuna gidiyorsa sende öyle ol.

  • datnet  (24.05.19 10:27:23)