[]

Is gorusmesi yaptigim firma

Surekli linkedinde ayni pozisyon icin ilana cikiyor. 2.gorusmeyi yaptim. Bana olumlu/olumsuz doneceklerini soylemislerdi. Iki hafta oldu cevap yok. Sureci tamamen bitirmeden ilani ikide bir yeniden vermeleri dogru mu?
 
Ara sor hocam ne kaybedersin?


  • baldan kaymak  (22.05.19 21:21:25) 
Benim açımdan kötü geçmişti.1.30 saat olacağını söyledikleri görüşme yarım saat bile sürmedi. O yüzden aramaya cesaretim yok.


  • banacevaplazım  (22.05.19 21:36:03 ~ 22:18:51) 
senden iyisini bulurlarsa alacaklar. bu kadar basit, senin gibi 3 4 tane daha yeni mezun vardır. (nasılda bildim ama yeni mezun olduğunu ;) )


  • dirildimde geldim  (22.05.19 23:30:43) 
beğenselerdi 24 saat içerisinde teklif gelirdi. 7, 14, 21 gün geçtiyse ve aramıyorsanız bile hiç heveslenmeyin.
ben yaptığım belki 1000'in üzerinde iş görüşmesinde karar vermek için 24 saatten fazla düşünmedim. genelde de bu aday olur dediğime işi teklif ettim. iş piyasası çok hareketli zamanlarındaydı 1 hafta beklemek adamı kaçırabilirsin demek oluyordu. şimdilerde 1 ay bekletsen sıkıntı olmaz gibime geliyor ama 24 saat kuralım hiç şaşmadı.
ilginçtir bana gelen tüm iş tekliflerinde de aynısı oldu. ilk görüşmeden 24 saat sonra ikinci görüşme teklifi geldi ondan 24 saat içinde de iş teklifi. bu süre içinde cevap gelmeyenler olmuyor genelde. gerçi yurt dışı biraz farklı ben işe başladıktan neredeyse 30 gün sonra dönen oldu hadi gel başla diye. ne düşünüyorlar bu kadar bilmiyorum.
  • ozdek  (22.05.19 23:44:40) 
benim sistemden anladığım çok beğendiler ise zaten hemen teklif geliyor. yoksa seni yedeklere atıyorlar, eğer bir süre boyunca iyi bir aday çıkmazsa sana geri dönüyorlar. mesela bir firma beni 2. görüşmeye daha yeni çağırdı, ilk görüşmenin üzerinden en az 2 ay geçmişti. başka bir firmayla görüşmem çok iyi geçti, daha görüşme sırasında bile seni aramızda görmek istiyoruz tarzı konuşuyorlardı, teklif ertesi gün geldi. böyle bana dönmedikleri bir firmayı 2-3 hafta sonra aramıştım, süreç devam ediyor dediler. aradığımdan sonra 1 ay sonra anca red cevabı geldi. bence arama, diyecekleri zaten süreç devam ediyor, biz süreç bitince olumlu veya olumsuz teklif yaparız. tabii başka bir firmadan teklif var yakında cevap vermem lazım ama ben sizle çalışmayı daha çok istiyorum. onları daha çok bekletmem mümkün değil diye blöf yapabilirsin. o zaman tamam mı devam mı diye net bir karar vermek zorunda kalırlar. doktoraya başvurduğum 2-3 okulda yapmıştım da anında red geldi :D


  • hayley williams ile evlenecek genc  (23.05.19 02:28:26 ~ 05:51:58) 
şirket ikları belirli sayıda iş görüşmeleri yapabiliyor. deneyimli çalışansan iş görüşmesine gittiğinde ik nın ilgi alakasından amacını anlayabilirsin.

seninle ilgileniyorlarsa zaten kesin ararlardı. onlar sana çok ilgili davranabilir. bu işi kaptığın anlamına gelmez. bir süre sonra alışıyorsun. aramana sorma. direk bir başka işe başvurmaya başla.
  • blackbuker  (23.05.19 04:48:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.