[]

Fenerin 28 şampiyonluğu hukuken adil kabul edilebilir mi?

Sonuçta 1959'dan önce tüm Türkiyeyi kapsayan bir lig yoktu, aynı anda birden fazla takım şampiyon oluyordu ve bölgesel amatör kümeler devri söz konusuydu. Yıldız sistemine göre ise tüm Türkiyeyi kapsayan ulusal liglerde 5 şampiyonluk yaşamış olan 1 yıldız alıyor.

Öyleyse ulusal ligde kazanılmış 5 şampiyonluk 1 yıldız ile bölgesel liglerde kazanılmış 5 şampiyonluk eşit tutulabilir ve Semih Özsoy'un tff başkanı olmasıyla ve biraz da iktidar desteğiyle bir gece ansızın fenerbahçenin yıldız sayısı 5'e yükseltilebilir mi hukuk ve adalet bakımından? Yahut şimdi olmasa bile eğer Galatasaray 5.yıldıza Fenerin 4.yıldıza ulaşmasından daha önce ulaşırsa aradaki farkı eritmek ve rekabetçi ortam yaratmak adına?


 
bu ülke de olmaz denilen her şey bir günde oluyor, o da olabilir.


  • mikahakkinen  (22.05.19 17:17:14) 
bundan medet umulması çok üzücü fenerbahçe adına. koskoca camia, kenetlenip şampiyon olması çok mu zor ?

vallahi galatasaray 2 senedir kenetlenip üstüste şampiyon oluyor ve de kurduğu takım dursun özbek'in paraları saçarak kurduğu takım. öncesi çöptü, avrupada da o kadar rekabetçi değil. o kadar zor değil şampiyon olmak bu ülkede. yeter ki doğru düzgün transferler, takım yapısı ve kenetlenme.

fenerbahçe ise ali koç'la birlikte geçen sene saçma sapan oyunculara milyonlar döktü. elde ettiği 0. amaca yönelik transfer yapmazsa seneye de benzer akibeti yaşar. suçu başkasında aramasın kimse geçen senenin sorumlusu yanlış hoca ve transfer tercihleriyle olan kısıtlı kaynakları harcayan başkan ve yönetimdir.
  • kveldulv  (22.05.19 17:26:30) 
yapabilecek tıynetteler, adamlar sonuçta fenerli yani.


  • zgrydn  (22.05.19 17:26:35) 
Mantiken kabul edilemez.

Sizde soyluyorsunuz: turkiye yi kapsayan lig yoktu diye. Dolayisiyla hak kazanilmamis.

O yillarda organize bir olusum yoktu. Yani bolgesel bir kazanim. Bu yuzden de 1959 var.

Semih ozsoy baskan olursa bu ulkede birseylerin daha iyiye gidecegini dusunmek yanlis olur bence.

Ama eger baskan olursa ve yuklu para verirlerse yaparlar.

Bu da ulkede sporun katledilmesinin masadaki tescili olur zaten.
  • baldan kaymak  (22.05.19 17:27:15) 
Dediğin gibi organize tüm ülkeyi kapsayan bi lig yoktu. Kabul edilemez. Edilirse kimse ligi izlemez. Kendi bacağına sıkmaz kimse


  • glamdr1ng  (22.05.19 18:09:22) 
Yıldız olayı da sidik yarışına döndü. Bana kalsa tümden kaldırırdım. Uefa kupasını alırken yıldız mı vardı sanki göğsümüzde.


  • (s)AINT  (22.05.19 22:59:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.