[]

Köpeği sıçtırıp toplamayan kadını şikayet

sabah işe giderken minibüs içinde gördüm. karı tam ziraat bankasının önünde at kadar köpeği sıçtırıp devam etti. kamera dolu o mekan. tam saati de biliyorum. şehir merkezi...

nereye şikayet etmeliyim, cezası ne olur?


 
ayrı bir kanun yok sanırım. kabahatler kanunundan hafif bir ceza yer kanıtlayabilirseniz.


  • dismainpula  (20.05.19 23:30:42) 
Maalesef uğraşmaya değecek bir ceza almaz. Bir daha görürseniz toplum içinde uyarın (minibüsün içinde gördüm demişsiniz gerçi) en etkilisi o olur bence.
Yine maalesef ki böyle insanlar her yerde.

  • Trene çelme atan adam  (21.05.19 00:35:13) 
geçen gün köpeği yola sıçtıktan sonra peçeteyle silen insan gördüm. köpeği değil yeri siliyordu çünkü biraz cıvık çıkmıştı. medeniyetin gözünü seveyim.


  • ozdek  (21.05.19 00:41:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.