[]

sevgilimi fake hesapla denedim :(

2 yıldır beraberdik, son zamanlarda güvensizlikten paranoyaklaşmıştım. suçu kendimde aradım çünkü o hep abarttığımı ve nedensizce ona güvenmediğimi söyledi. bana sadık oldugunu söyledi, her seferinde haklı galiba ben abartıyorum dedim. ama işte içimdeki o güvensizlik asla gitmiyordu ufak tefek şüpheler ve güvensizlikler birikti birikti ve ben de böyle bir şeye yol açtı. fake hesap oluşturdum. sevebileceği tarzda bi kız profiliydi. tanımadığım kişilerden de profilime girip yorum yapmasını rica ettim ki fake oldugu çok anlaşılmasın diye. sonra yazmaya başladım. o da yazdı. yazışırken "yürürken aynı anda sana yazıyorum düşersem sebebi sensin ona göre :)" tarzında şeyler dedi sadece 2 saattir tanıdıgı o fake kıza. yani bana. sonra whatsapp geçelim mi dedim. okey deyip numarasını verdi. 2 yıllık ilişki çöp oldu. ağlaya hıçkıra ayrıldım 2 yıl boyunca aptal yerine konulduğum için. insanlara nasıl güveniyorsunuz? bende oluşan kalıcı paranoyaklığı nasıl aşabilirim evet biliyorum herkes aynı değil ama herkes aynıymış gibi hissediyorum
 
insanları sınamaktan korkmayın.

kim demişti hatırlamıyorum ama, böyle birşey var. ikili ilişkilerde bu daha büyük bir problem. konu çok uzun, yazsam sabaha kadar yazarım fakat şunu öğrenmeniz gerekiyor sanırım: insanlar potansiyeli olunca yanlışa düşmeye meyillidirler. o yüzden bazı erkekler eşlerini çalıştırmıyor.

aptal gibi şuna atlamayın hemen, her potansiyeli olan aldatır mı/dolandırır mı. hayır tabiki de bunu söylemiyorum, sadece ihtimalin arttığını söylüyorum. acı ama gerçek.(bu bi' türk filmi vardı ah müjgan ah orada acıklı bir şekilde geçiyordu hikaye)


bu tamamen karakterle alakalı diyecekler çıkacaktır, ama çok da doğru değil. evet karakterle alakalı biraz fakat asıl işin civcivli kısmı zamanlaması, yani mesela 2 yıl uzun bir süre ilişki için. belirli sürelerden sonra artık eski heyecanı kalmadığı için(bunu da sadece negatif olarak düşünmeyin, olumlu tarafları da alışmışlık-aidiyet-sadakat duygusu gibi) uzayan süreçlerde buna meyil daha fazla artıyor. ve doğru zamanda yakalanırsa eğer ihtimalde artıyor işte.

tüm bunların dışında sevdiğin adam yekten karaktersiz birisi de olabilir, onu bilemiyoruz. sandığınız kadar hani bi' tabir var ya p*ç diye öyle olmasa bile bu tür olaylar olabilir diyorum.

nasıl atlatacaksın kısmı tamamen sosyal çevrenle alakalı. bu süreçte buna hayatın kendisi karar verecek. seni nasıl maceralara atacak kimlerle karşılaştıracak, güvenli alanından çıkıp çıkamayacağın ve başına gelecekler hayatın elinde. senin bu noktada yapabileceğin pek birşey yok bence.

sen zaten her insan farklı olduğunun farkında oldugunu söylemişsin. bunu unutma, kendini telkin et bu süreçte kendine bunu hatırlat ve bi' bak bakalım hayat sana ne gibi şeyler getirecek.

bu yaşadığın hayatın acı bir gerçeği. ve malesef çok sık rastlanan bir durum, o kadar sık ki insanların çoğu farkedemiyorlar ya da yapabilecek konuma erişemiyorlar diye mutlu bir 3bin yıl geçirdiklerini düşünüyorlar.
  • mete kudur  (19.05.19 17:58:11) 
güvensizlik hissettiğin an sınamaya gerek olmuyor aslında.


  • dismainpula  (19.05.19 18:12:08) 
güvensizlik hissediyorsan o his ölmez asla geçmiş olsun
boşa güvensizlik hissi oluşmaz mutlaka vardır o hissiyatı oluşturan hareketleri.

  • basond  (19.05.19 18:21:34) 
geçmiş olsun, üzülmeyin. erkeklerin çoğu böyledir.


  • tabirimekruh  (19.05.19 20:15:59) 
Geçmiş olsun. Direkt kurtulun gitsin.

Erkeklerin çoğu öyle değil bu arada, hep öyle olan erkekleri seçince ama öyle düşünülebiliyor tabii.
  • KaraSakall  (19.05.19 23:38:53) 
nasıl bir beklentiniz vardı acaba çok merak ediyorum. yani mesela ne yapsa idi hımm yanılmışım diyecektiniz? siz ilk mesajı attığınızda, sizinle konuşamam sevgilim var benim deseydi olurmuydu? bunu gerçekten, cidden anlamak için soruyorum, çünkü ben anlamıyorum bunları. aldatmak nedir, neleri kapsar? neyi kapsamaz?

bütün konuşmanın içeriğini bilmiyoruz, hadi okusak bile okumak ile niyeti ne kadar anlayabiliriz? bunların üzerine felsefik düşünmek lazım mıdır?
  • selam  (21.05.19 23:21:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.