[]

Ofiste kedi/köpüş

Sevgili hayvanseverler,
Ben hayvanlardan hep korktum dokunamadım ama ofisimin bi odası boş ve yalnızlık çekiyorum. Kafama takılan sorular var. Minik bi kedi veya köpek sahiplensem (pet shoptan değil ) gece ofiste tek kalmakla mutsuz olur mu ? Eve götüremiyorum. Kendi keyfim için hayvanı sefil etmek de istemiyorum. Küçüklüğünü bildiğim bi minik dostuma dokunmaktan korkmam diye düşündüm ama alıp çocuğu mağdur etmek de iistemem. Siz nasıl karar verdiniz ve ofiste tek olması sorun olur mu 
köpek için tuvaletini yapacağı alan lazım, insanların buna laf etmemesi lazım. köpeğin ayrıca gezip dolaşabilmesi lazım. köpekler evleri olarak benimsedikleri yere tuvalet yapmazlar. hareket ihtiyaçları kediye göre çok daha fazladır.

kedi için ise tuvalet kabı koyulacak yer lazım ki, koku yapıyor haliyle. ofis çok küçükse kedi için bile sıkıntı olabilir.

bu iki mevzuyu hallettikten sonra geriye pek bişey kalmıyor.
  • Fodera  (17.05.19 22:02:13 ~ 22:06:42) 
Köpek o kadar vakit yalnız kalmak istemez de kedi alabilirsiniz. Hatta iki tane alın ki arkadaş olsunlar birbirlerine.


  • knazım  (17.05.19 22:06:29) 
köpek olmaz ama 2-3 tane kedi gayet olur.


  • tabirimekruh  (17.05.19 22:12:06) 
ofis ortamınız nasıl bir yer bence bu da önemli bir soru. Kağıt vs. çok olan eşyalar meydanda duran bir ofisse sıkıntı. Çünkü kedi bu dağıtır ortamı sonra sizin canınız sıkılır. Bir odası boş demişsiniz, hayvanı sadece 1 odaya kapamayacağınızı umuyorum. Ofisin her alanı onunda alanı olacak. Bir oda da durmak onu rahatsız edecektir, siz çalışırken yanınıza gelip gece bir odaya kapanmaktan hoşnut olmayacaktır. Bağıracaktır büyük ihtimalle geceleri. Lütfen önce o canlıya sunacağınız alanda ben bir ömür yaşar mıyım diye düşünün.

Köpek kısmına hiç girmiyorum çünkü köpek başlı başına sorumluluk isteyen bir canlı, apartman dairesi bile sorunken oda hiç ama hiç olmaz.
  • ManikD  (17.05.19 22:28:48) 
kediler gece yalniz kalabilir derler ama bu kedinin karakterine gore degisiyor. bizim kedi gunduzleri yalniz kalinca sorun etmiyor ama gece yalniz kalmayi hic sevmez. bir kere 2 gunlugune evde yalniz biraktik geldigimizde depresyona girmisti, hicbirsey yememis, bir suru yere kusmustu. bize de uzunca bir sure tripli kaldi. ne oksatti kendisini ne de yanimiza geldi. durduk yere gelip ayaklarimiza saldirip giderdi. o gunden sonra gece yalniz kalmasi gerektigi vakitlerde hep baska evlere biraktik.


  • nickmickyok  (18.05.19 11:35:55) 
sakın köpek alma.


  • Goldstein  (18.05.19 21:58:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.