schengen vizesi icin davet mektubu

schengen vizesi icin davet mektubu alacagiz da islak imzali falan olmasi mi gerekiyor. (referans olacak kisi arkadas, akraba degil)

www.bizevdeyokuz.com

burada mail ile atsa olur yaziyor ama emin olamadim. bir de vize basvurusunda gostermek icin ucak bileti rezervasyonu yapabiliyor muyuz? vize cikarsa direkt satin alicaz bileti. ama simdi iptal olur diye cesaret edemiyorum.

Yani her ulke ayni mi bilemiyorum ama Fransa'da ozel bir belge var bunun icin, valilige veriliyor orada vali imzaliyor/onayliyor, siz de o belgenin aslını tr'ye yolluyorsunuz. Boyle olabilir mi orada da?

  • logisticsmanager  (16.05.19 13:38:08)
Hollanda.
Valla oyle mi bilemedim ama insallah oyle degildir. :)

  • seksli harf  (16.05.19 13:40:13)
Valla kasmayıp feyk otel rezervasyonu göstermek daha iyi gibi ama Hollanda bazen parası ödenmiş otel rezervasyonu isteyebiliyordu. Ben başvururken öyle olmamıştı gerçi ama zaman zaman kıllık ediyorlar. Ha o kişi sponsor da olacaksa o ayrı.

  • d max  (16.05.19 14:52:52)
evet olacak bir arkadas sponsor. su tariler arasinda bende kalacak, ben karsilicam masraflarini falan diye mektup yazacak ama benim sorum bu belgenin islak imzali mi teslim edilmesi yoksa imzalasa taratip mail atsa olur mu?
kisi isyerinden de belge aldi bu tarihler arasi gezmeye gidecek su tarihte isinin basinda olacak diye. zaten olursa balayi icin gidicez.

  • seksli harf  (16.05.19 15:24:46)
davet mektubunu ıslak imzaya gerek yok. taratıp yollasa da olur. ama tüm iletişim bilgilerini ve adresini yazması lazım.

uçak bileti rezerve edemezsin. en iyisi benim gibi yap sigortalı bilet al bir sorun çıkarsa iptal ettirirsin. başka zaman yine kullanırsın biletini.
  • biber  (16.05.19 16:02:19)
hiç davetiye falan karıştırmayıp, turist vizesine de başvurabilirsiniz. free cancellation otel vb. ayarlayın, uçak biletlerini de bi turizm acentasından 20 tl fln karşılığında yaptırırsınız fake gibi. vize çıktıktan sonra alırsınız biletleri.

hollanda vize olarak biraz dengesiz ama bildiğim kadarıyla. misal italyada davetiyeyle uzun vize alabiliniyor. hollanda'da da 2 yıl da duydum, seyahat tarihi kadar 5 günlük de. bence direkt hollanda'yla tecrübelenmiş birisi cevaplarsa daha iyi olur. kimi ülkelerde ters tepebilir bu davetiye olayı hop hemşerim sen mülteci mi geliyon ayağına.

bi de mümkünse konsolosluk - aracı kurum(idata vb) web sitesindeki bilgilere güvenin.
  • kveldulv  (16.05.19 16:11:30)
5 gunluk verse yeter bize zaten. :)

  • seksli harf  (16.05.19 16:13:12)