E-Sigara // Likit Sorusu

merhabalar,

sorum elektronik sigara ve likit konusunda tecrübesi olanlara.

birkaç ay önce yurtdışından anneme elektronik sigara getirdim - kolay adapte oldu ve sigarayı hemen bıraktı. yurt dışından ziyarete geldikçe hoşuna giden likitten getirmeye çalışıyorum, lakin bu trafik biraz zor olduğundan türkiye içinden bir seçenek bulmaya çalışıyorum.

şu an kullandığı likitin özellikleri:
- 50/50 VG-PG oranı
- dümdüz tütün aromalı (meyve vs. gibi şeyleri hiç sevmiyor)
- 3MG nikotin seviyeli.

internet sitelerinde 50-50 oranlı likitler bulmakta çok zorlandım. buharistan'da gördüğüm "nbase" ürünlerinde bu oranları seçebildiğimi gördüm (50-50 oran, 3MB nikotin, tütün "maskesi" - ne demek bilmiyorum)

kısacası: bu nbase denen dalgayı direkt olarak sigaraya koyup içmek mümkün müdür? değilse, içilir hale getirmek için ne yapmak gerekiyor?

çok teşekkür ederim ilginiz için.

özel likit yapan insanlar var ve bu insanlar ciddi isim yaptı eskiden esigara.net olan ama şimdi ismi cismi değişmiş siteleri keşfedersen nasıl istersen öyle imal ederler ve hazır likitlerden ki pahalı likitleri kastediyorum kat kat güzel olur.

  • Fodera  (16.05.19 12:40:41)
nbase zaten aromasiz likit oluyor. içinde vg pg ve nikotin var. tavsiye ederim. güzel olay.

  • alperz  (16.05.19 12:42:12)
nbase denilen ürünlerin çeşitleri var mesela 50-50 olan var 70-30 olan var 80-20 90-10 olan var. bu oranlar vg ve pg oranları. bulamazsan 1 litre birinden 100 ml diğerinden alıp karıştırabilirsin.

ayrıca bunlar nikotin katkılı satılıyor, yani nikotini içine eklenmiş. 3,6,9,12,25,28,24 hatta 36 48mg ye kadar çıkan versiyonları var,

hangi aromayı istiyorsan eğer, en kalitelisinden alıp içine tavsiye edilen miktarda katıp, her gün 3 5 defa çalkalarsan eğer 15 günde içilecek kıvama gelir, 2 3 ay geçerse aroması çk daha güzel olur.

banyo gibi ışık görmeyen biyerde durması gerekir.

çok basit yani.
  • Fodera  (16.05.19 12:49:17 ~ 13:00:06)
70vg/30pg fumetti nbase ve keyf nbase denemişliğim var ve içimi gayet iyiydi baymıyordu yani. öte yandan denediğim diğer nbase likitler içtiğiniz ortamı yapış yapış yapabiliyor. sürekli nbase içmek de sıkıyor bi' süre sonra. nbase likit yanında aroma alıp kendiniz bi' sinerji yaratabilirsiniz. vampire vape marka heisenberg aroma likit çok iyi mesela, 2 mg fiyatı 05,00 tl falandı en son, araştırıp alabilirsiniz.

  • Beherit  (16.05.19 12:49:31)
Atlas Nbase'i öneririm (google'dan bakınız). 50/50 kullanıyorum ben de. Ama aroma girince oran bozulacağı için 60/40 nbase alıp üstüne aroma ekliyorum (böylelikle kabaca 50/50 oluyor).

1) Ben düz tütün aroması kullanmıyorum ama Atlas'ın sitesinde vardır çok büyük ihtimalle.
2) Nbase direkt içilebilir. Hatta daha sağlıklı olur.
3) Nbase ve aromayı alıp %7-12 (aromasına göre değişir) oranda aromayı nbase'e katıp çalkalıyorsunuz. Ara ara çalkalayıp ara ara havalandırarak 2-3 hafta bekletiyorsunuz. Ben şahsen 11-12 gün sonra içmeye başlıyorum ve gayet de demlenmiş oluyor.

Ek öneri:
Fumetti dahil biiiiir sürü Nbase denemiş biriyim. Atlas gibisini görmedim (Atlas'ın Sigma serisi).

PS: Atlas ile organik veya inorganik bir bağım yok.
  • gonion  (16.05.19 14:10:15)