2010 BMW 3.20d mi 2015-2016 Opel insignia mı?

Max 95 bütçe ile 2. El 2000 motor, otomatik vites, tercihen dizel bir araç bakıyorum. 2010 model BMW 3.20d arkadaştan alabilirim. Arabanın geçmişini biliyorum, araç diri ve bakımlı. 140bin km de. Sahibinden.com da ise bu fiyata 2015-2016 Opel insignia var 70bin-100bin km de. 3.20d yol bilgisinde 5.8 litre ortalama yakıt harcaması gözüküyor. insignialar icin ise 9 10 litre diye okuyorum forumlardan. Sizce hangi araç mantıklı olur ?

Tabiki Insignia. Çünkü arada yaş farkı var. Adil bir karşılaştırma değil. Insignia çok yakar doğru ama başka seçeneklere de yönelebilirsiniz. İki arabayla kisitlamayin kendinizi.

  • dickens  (16.05.19 01:34:13)
Temiz de olsa 9 yaşında bir araç almak saçma bence. 2.elde en yeni ve en temiz aracı almaya çalışmalı.

Ayrıca gün olacak aracı satmak isterseniz, 2000 motor araçları satmak zordur. Sürekli uzun yol yapmıyorsanız 2000 motorun keyfi de yoktur. Şehiriçinde 4000cc olsa bile farketmez.
  • the coon  (16.05.19 01:37:22)
Ben olsam geçmişini bildiğim bmw'yi seçerdim. Artık 10-15 yaşında arabaları eski saymak yanlış diye düşünüyorum, tabii ki bakımları düzenli yapıldıysa. Diğer türlü bakımsız bir 5 yaşındaki araba, bakımlı 15 yaşındaki araçtan çok daha fazla sorun çıkartacaktır.

Bu arada Insignia 2.0 dizel manuel kullandım, uzun yolda çok yakmıyor. Ortalama 110km/h hızla 4-4.5 litre civarında tüketimi. Şehir içi pek kullanmadım, o kısmı bilmiyorum.

BMW 320d hem motor gücü ve torku hem de arkadan itişli olması sebebiyle çok daha keyifli bir otomobil. BMWde premium hissi Insignia dan çok daha fazladır. Ben Insignia koltuğuna oturduğumda hayal kırıklığına uğramıştım, sıradan bir C segment araçtan farksız bir hissiyat verdi bana.

Bana sorarsanız, her iki aracı da en az birer gün kullanın mutlaka. Çünkü herkesin otomobilden beklentisi farklıdır. Insignia kiralık çok rahat bulunabiliyor, 1 gün kiralayın ve en az 150-200 km kullanın. BMW için de arkadaşınızdan uzun bir test sürüşü rica edin. Sonra karar vermek çok daha kolay olacaktır.
  • lordoz  (16.05.19 02:47:19)
3.20d gecmisini biliyorsun, temiz diyorsun. 20 yilda 140bin yol yapmis. yilda ortalama 10bin bile yapmamis gayet temiz. yakit ve performans olarak insignia'dan daha iyi sonuc verir. donanimliysa rahat bi 5-10 yil daha gideri var.

  • crucio  (16.05.19 05:22:22)
Ikinci elde hertürlü benim tercihim yeni olan olur. Ancak denildiği gibi kendinizi neden kısıtladınız ki. Başka modeller bakın.

  • cizgilerebasancocuk  (16.05.19 07:42:12)
Ben bmw’yi alırdım ama bence de kısıtlama kendini

  • (s)AINT  (16.05.19 08:28:19)
e 90 kasayı ben beğeniyorum. bmw duruş motor gücü performans anlamında bence önde tek dezavantajı yıl farkı. ben insigniaları beğenmiyorum çok yakıyor ve kronik elektronik arızaları mevcut. bmw de keza arızayı seven bir araçtır.

  • mikahakkinen  (16.05.19 08:53:01)
ikinci elde geçmişini bildiğin araba en güveniliri. bmw.

  • carabelli  (16.05.19 09:50:37)
Yeni 2011 model Insignia aldım. Çok yakıyor kısmı yalan.

Adam gibi kullanınca 7.7 yakıyor.
  • lion de la Turquie  (16.05.19 10:15:47)
patronda daha yeni model 3.20d var, çok keyifli bir araba. Yakıt tüketimi şehirlerarası yolda 6lt/100km gibi komik bir rakama kadar düşüyor sakin kullanırsan (100-120km/s civarı gidersen). antalya-kayseri, antalya-istanbul gibi uzun yolda kullandım.

Gazlayınca köpek gibi de gidiyor, ibreyi 230'a dayıyor hemen. Yol tutuşu da gayet başarılı, virajda ani gazlayınca arkayı bırakacak olduğunda esp devreye girdiği gibi "gel buraya kardeş nereye gidiyosun" diyor resmen.
  • kimlanbu  (16.05.19 10:15:51)