[]

Babamı elinde oynatan kadın

Merhaba,
Ben 30 lu yaşlarında yeni evli bir kadınım. Boşanmış bir ailenin iki kız çocuğundan biri olarak hem annem hem de babamla yaşamış olduğum sıkıntılar neticesinde bir çıkmaza girdim ve yardımlarınıza ihtiyacım var olayın başlangıcını ve şimdiki durumunu kısaca anlatmaya çalışacağım. Değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

Annem biz daha küçükken babaannemle yaşadığı şiddetli geçimsizliklerinde babamın pasif rol oynamasından dolayı boşanma aşamasına gelinmiş ve nihayetinde boşanmış. Fakat birlikte edindikleri malların davaları halen süren bir çift.
Babam kişilik olarak yalnızlığı seven, sorumluluktan kaçan ve gamsız bir adam olsa da biz kızları olarak babamı ve annemi seviyoruz. Her ikisiyle de görüşüyoruz. Zaten boşanmadan sonra kızları olarak annemle beraber büyüdük. Tatillerde ve bulduğumuz fırsatlarda babamın yaşadığı şehre ziyaretlerde bulunuyorduk.

Ben ve kardeşim annemin ve babamın kendi hayatlarında yeni yol arkadaşlarının olmasını her ne kadar desteklesek de ikisi de ufak flörtler dışında her hangi bir adım atmadılar.

Yakın zamanda babam yeni tanıştığı bir kadının fotoğrafını göndererek aşık olduğunu belirtmiş ve biz kızları olarak kadın kimdir necidir bilmeden ve tanıştırılmadan 2 ay sonra nikah masasına oturdular. Bu 2 aylık süreçte babam, ben ve kardeşime nikah tarihini bile söylemekten çekinmiş ve gizli saklı iş yapıyor izlenimi verdi. . Yine bu süreçlerde babama bu kadının kim olduğunu geçmişinin ne olduğunu vs öğrenmeye çalıştıkça işi yokuşa sürdü ve ben ve kardeşimle birlikte bir çok tartışmaya sebebiyet verdi. Babamla kadının niyeti konusunda çok şiddetli tartışmalarımız oldu fakat babam ben aşığım, bir sıkıntı yok vs diyerek her seferinde konuyu kapatmaya çalıştı..

Sonuç olarak biz babamın evli olduğunu edevletten öğrendik ve kadın evlendiği günün akşamında babamı eve bile almadığını yakınlarından öğrendik. Evlendiği kadının üniversite çağlarında 3 çocuğu var. Daha sonra yine babamın yakınlarından öğrendiğim kadarıyla babam bu kadına epeyce altın almış, babamın sahip olduğu eve oturtmuş ve yeni eşyalar almış durumda. Kadın babamı elinde oynatıyor yani. Bu arada kadınla babamın arasındaki yaş farklı 24. Mal mülk sevdalısı biri olmamakla beraber bu kadının babamın mal varlığına yavaş yavaş konması ve babamın duygularıyla oynaması çok canımızı sıkıyor.

Sizden fikir istediğim nokta ise şu; ben babamı seviyorum ve bu tarz şeyler yaşamasını istemiyorum ve kadının babamı dolandırdığı hissiyatına kapıldığım için de üzülüyorum ve bir çare bulmak istiyorum. Bu duruma karşı tepkiniz ne olurdu ? Ne yapmamı önerirsiniz?

 
zor bir durum sizin için. ayrıca mal mülk sevdalısı gibi görünmekle alakası yok hangi insan kendine kalacak bişeyin dolandırıcıya gitmesine göz yumar ki?

ama bu tarz durumlarda genelde dolandırılan kişi son noktaya kadar kör kalıyor. eğer çatışırsanız tamamen kopar ipler ve hiçbir şekilde müdahil olamazsınız gelişmelere. bence en iyi seçenek rol yapmanız ve babanızın ilişkisine aşkına her neyiyse işte saygı duyduğunuzu onu anladığınızı hissettirerek sizinle süreci paylaşmasını sağlamak.
  • yilki ati  (16.05.19 00:22:43) 
Tüm işlemleri sizden gizli yaptıysa tepkiden çekinmiştir büyük ihtimal. Yapabileceğin en iyi şey @yilki nin dediği gibi babanla gayet ılımlı bişekilde iletişime geçip olayları ondan duymaya çalışmak ve onun düşüncelerini öğrenmek olur. Bunu yapmadan yapacağın tüm diğer şeyler ters teper çünkü.


  • j r r tolkien hayrani  (16.05.19 00:25:39) 
geçmiş olsun
öncelikle babanızın bu durumun ciddi bir problem olduğunu kabul etmesi gerekiyor
etraflıca konuşun yanaşmıyorsa psikologa gitmesini teşvik edebilirsiniz
sonra hukuki süreç başlar
  • superb  (16.05.19 08:23:07) 
Her ne kadar bir yerde evet cok zor olduguna katilsam da, karsinizdaki insan yetiskin, sizin yernizde olsam ustten bakan tavrimi degistirir ve babamla gercek bir iletisim kurmaya calisirdim. Ne olursa olsun, ne kiminle evleneceginde, ne de parasinda soz hakkiniz var. adamin kendi parasi, nasil istiyorsa oyle yer. Ama zor bir durum katiliyorum sadece ben yazdiginiz bazi seylerden tavrinizin babaniza karsi cok cirkin oldugunu dusunuyorum, bence babamin bizden kacarak evlenmesine neden olacak ne yaptik diye de dusunun bir. Eger anlattiginiz kadar kisa surede bu kadar tepki gosterdiyseniz kadinin cirkiliginden cok bir farkiniz kalmiyor. Ayrica babaniz kusura bakmayin evlendigi gun kendini eve almayan bir kadinla hala evli olacak kadar kafasizsa gercekleri gostermeniz cok zor olacaktir.


  • songforsomeone  (16.05.19 08:34:58) 
babanın yaşı, kadının yaşı ve boşanma tarihini söyleyebilir misin acaba?


  • bobinhoo  (16.05.19 09:40:14) 
herkes bu tarz konuları duyunca ezberlenmiş şekilde "karşınıza alın konuşun" cevabını veriyor, sanki kolaymış gibi
soruyu soran zaten öncesinde ve sonrasında konuşmaya çalıştıgını ama başaramadığını söylemiş
benim anlamadığım şey evlendiği günün akşamında eve nasıl almıyor? bu konuda eksik bir anlatım var gibi geliyor bana
babanla konuşmanız bir işe yaramaz. eğer kadın bahsettiğiniz gibi ise kendisinin bunu görüp anlaması lazım
eğer uyanık ve sinsi bir tarafınız var ise kadının gerçek yüzünü ortaya çıkaracak bir oyun oynayabilirsiniz
baba ile konusunca doğal olarak kıskandığınızı zannedecek, evlenmeden önce nasıl ki her şeyi gizli tuttu ise yine açık olmayacaktır
  • dafuq  (16.05.19 09:45:47) 
Babaniz sorumluluktan kacan gamsiz bir adam oldugunu yine göstermiş. Herkes kendi hayatini yasiyor, bence tercihlerini kabullenip onu oyle kabul etmelisiniz.


  • hepbiarayisicinde  (16.05.19 10:53:56) 
Değerli düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sanki en doğrusu sadece babamın yanında olduğumu göstermek olacak.


  • kirlipam  (17.05.19 08:00:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.