[]

Çevresindeki erkekler tarafından sürekli çirkin olduğu söylenen bir kadın

Bir kadın düşünün. Üniversitede okuyor ve neredeyse bölüm birincisi, çok çirkin değil ama çok güzel de değil ve ortalama denebilecek bir tip. Sıcakkanlı, konuşkan biri.

Çevresindeki erkekler tarafından sürekli çirkin olduğu söyleniyor ona ve kendisiyle dalga geçiliyor, doğru düzgün bir ilişkisi de olmamış şu ana kadar. Erkeklerle pek ilişkisi olmuyor genel muhabbetlerin dışında, olunca da yakın arkadaş gibi oluyorlar.

Dışarıdan neşeli, özgüven problemi olmayan, pozitif biri gibi gözüküyor ama içten içe çok üzülüyor bu duruma. Böyle bir kadın nasıl özgüvenli biri olabilir? Güzelleşsin, bakım yapsın, estetik ameliyat olsun demeyin çünkü zaten elinden geleni yapıyor.

 
çirkin diyen erkeklerle ilişkisini bitirerek. nereden buluyonuz ki böyle insanları. ya da açık açık yüzlerine söylemesi lazım hoşlanmadığını. bu kadar basit bence.


 • yeteramadenedimherseyi  (15.05.19 21:43:50 ~ 21:44:01) 
Söylemesine rağmen yine de devam ediyorlar. Yahu nereden buluyorsunuz diye bir şey mi var? Sınıf, okul ortamı malum; kaçılamıyor bazı insanlardan. Yoksa samimi değil tabii ki onlarla. @yeteramadenedimherseyi


 • kayakilez  (15.05.19 21:46:06 ~ 21:50:56) 
"çok çirkin değil ama çok güzel de değil ve ortalama denebilecek bir tip" demişsin ama bu kadar insan yanılıyor olamaz :)


 • bobinhoo  (15.05.19 21:55:29) 
@kayalikez, daha cok kucuk oldugunuz icin ustteki arkadasin dedigine inanmak istemiyorsunuz ama guzellik bir butundur, kendisine saygisi olmayan bir insana kimse saygi gostermez. Etrafimdaki kendini bilmez erkekler benim yuzume bunu soyleyecek kadar hudut bilmez, terbiyesizlerse oncelikle bu insanlarla iliskimi keserim, basbaya konusmam, sonra samimi bile olmadigim halde bana bunlari soyleme hakkini nereden buluyorlar diye dusunurum. Iki eliyle kendi cukunu kaldiramayan bes para etmez erkeklerle bir merhaba merhabaniz bile olmasin. Iyi terbiye almis duzgun insanlar var. Insanlar sinirlarini bilmiyorsa siz bildireceksiniz. Kimse boyle bir seyi hak etmez.

Kaldi ki guzel olmadiginiza da inanmiyorum, temiz ve bakimli iseniz eminim guzelsinizdir.
 • kassiopeia  (15.05.19 21:55:53) 
Erkeklerin %90inin mal oldugunu bilmesi yeterli. (Kaynak: götüm)


 • a340  (15.05.19 22:06:17) 
o gerizekalılarla arasına mesafe koymalı, tepki göstermeli. ergenlikten çıkamamış beyinsizler.


 • hknty  (15.05.19 22:07:16) 
memeleri büyük mü ?


 • paudi  (15.05.19 22:08:28) 
bölüm birincisi old. için öyle diyorlardır, kendimden biliyorum. hayatımda muhabbetimin olmadığı insanların, bana gıcık oldukları hakkında dedikoduları geliyodu.
gıcıklık başka birşey tabi ama tipime falan laf söyleselerdi, bana yazdı karşılık vermedim diye dedikodu yapardım kısasa kısas.

 • Coma  (15.05.19 22:11:42) 
ez geç ablacığım içi kötülükle dolu olan herkesi ve her şeyi. az dişini sık, kafası da kalbi de çalışan insanların olduğu bir ülkeye git. mesleğini tutkuyla yapan başarılı bir kadından seksi çok az şey vardır ;)


 • r evolution  (15.05.19 22:20:59) 
Neye göre kime göre çirkin?
Görecelidir o takmasin kafasına.
Ona cirkin diyenlerin de kalpleri çirkindir.
 • kirmizipilotkalem  (15.05.19 22:53:16) 
baska insanlarin kendisi hakkinda ne dusundugunu umursamamayi ogrenmesini tavsiye ederdim. hele de guzellik gibi goreceli bir konu hakkinda birkac patavatsizin ne dedigi/dusundugu zerre umrunda olmasin.


 • cortado  (15.05.19 23:02:23) 
istediği hayatı yaşayarak. güzel, özgüvenli biri olarak ne yapardın? onları yaparak. hayatını yaşa, istediğin gibi yaşa. şakalaşmak güzel şey ama insanlar bokunu çıkartıyor. şakalığı kalmıyor. insanlarla görüşmek zorunda değilsin. geyik muhabbetiniz bayıyor beni artık, başkalarıyla vakit geçirmek istiyorum de geç.
ayrıca çok güzelliğe takan insanlar sorunlu, emin ol. çok çirkin değilsen (maalesef böyle bir şey var) hiçbir sorun yok. hayatın keyfine var.

 • mewthree  (15.05.19 23:14:54) 
yıl 2019 sekiz yaşında çocukta yok artık dalga geçme muzipliği. hala mı yapıyorlar o zaman ofansif lafa ofansif cevap. erkeğin en zayıf noktasından soksun lafı bak bir daha oluyor mu. ne laf olduğunu ben öğretmeyeyim. işte özgüven tazeleyici bir yöntem.


 • heidi'nin dedesi  (15.05.19 23:16:21) 
@heidi
bunun yılla ne alakası var hocam. Hayatta hiçbir başarısı olmayan insanların eğlence kaynağı karşısındaki insanlarla dalga geçip eğlenmektir. Dikkate almamak lazım ama insan bozluyor tabi. Ortamdan uzaklaşmak en iyisi aynı sınıfta diye aynı ortamda bulunmak zorunda değilsiniz

 • respect  (15.05.19 23:26:14) 
@respect

çok alakası var.

eskiden okulda benimle dalga geçen olduğunda öğretmen bile dalga geçenden yana çıkardı. o zaman benim derdim katmerli oluyordu. biraz büyüyünce anladım doğru yöntemi. bahsi geçen arkadaş neden uzaklaşsın ki ortamdan inadına daha çok girsin.
 • heidi'nin dedesi  (15.05.19 23:37:34) 
@heidi

senin bahsettiğin okul üniversite mi hocaya şikayet falan :D
 • respect  (15.05.19 23:52:51) 
O kız şu an düşündüklerine 10 sene sonra kıçının kenarıyla gülecek.

Rahat ol. Kariyerine odaklan.

Etrafındaki çoluk çocuk bir defolup gitsin. Herşey çok güzel olacak. İnan bana.
 • Mirket  (15.05.19 23:59:56) 
@kassio+1
İnsanlara sınırı geçebilme hakkını verip tepki göstermediğin anda olay çığrından çıkar. Kişi çirkin olabilir ve başkası da seni çirkin bulabilir normal şeyler bunlar ancak bu konuyla alakalı senle alay ettikleri anda çizgiyi geçerler. Çizgiyi geçtiklerinde de senin buna bişekil reaksiyon göstermen gerekir. Hayatından çıkar ve muhatap olma. Özgüvenli olmak için de güzelleşmeliyim şeklinde düşünme çünkü buna odaklanma olayı daha da derinleştirir.

Klasik olacak ancak cidden zaman geçtikçe dış güzelliğin aslında çok da büyük anlam ifade etmediğini anlıyorsun yavaş yavaş.
 • j r r tolkien hayrani  (16.05.19 00:15:57) 
gerçekten çirkin olsan kimse çirkin demez merak etme.


 • yilki ati  (16.05.19 00:39:13) 
tam yazacağım şeyi yılkı atı yazmış benden önce, madem ben de +1 diyeyim.
sana çirkin diyenlerin amacı seni üzmek, başka bir şey değil. bunu bil.

 • windows95  (16.05.19 00:47:41) 
onun değil çevresindekilerin hanzoluğu. takmasın. insanların dış görünüşü hakkında konuşmak, yorum yapmak en hafif tabirle ayıp.


 • Neill  (16.05.19 00:52:38) 
genç erkekler biraz mal olabiliyorlar malesef. artık nasıl yüz göz oldu iseniz, nasıl saçma bir ortam bilmiyorum ama yaptıkları ağır mallık. kısacası sende bir sorun yok
takmayacaksın, takmadığını belli edeceksin
çirkin oldugunu sanmıyorum ama biraz fazla düz giyiniyor olabilir misin acaba
 • dafuq  (16.05.19 09:48:52) 
Gerçekten çirkin olsaydın bunu yüzüne söyleyemezlerdi.

Sakın ola 3-5 dallamanın sözüyle estetik falan olmaya kalkma.
 • chitosan  (16.05.19 10:18:19) 
çirkin olsan kimse yüzüne sen çirkinsin demez +1

erkeklerde şöyle bir şey var: hoşlandıkları veya gideri var diye düşündükleri ama bu beni beğenir mi diye düşündükleri kızları önce aşağılayıp kendilerini değersiz hissettirip sonra yürüyorlar ki tekliflerinin kabul edilme ihtimalini artırsınlar.

bir de onlar sizin hoşunuza gitmeyen şeyler söylediklerinde ehi-ehi diye gülüp geçiştirmeyin. size bunu söyleyenleri siz de gömün. "ellerin ne güzel, narin aynı kız eli gibi" veya "çok kibarsın, bir sende bir de ılıklarda böyle kibarlık gördüm" veya "şimdi bunu sana anlatsam da anlamazsın ki, yorma beni şimdi" veya "sen bu işleri anlamaya çalışıp kafanı yorma, git magazin programı falan izle" gibi. tabi sonrasında gülün, "alınmıyorsun dimi, şakalaşıyorum " deyin.
 • yemrem  (16.05.19 11:26:37 ~ 13:44:01) 
rahat ol. 5 sene sonra o lavuklar senin peşinden koşacak. sen onları ne takıyorsun allahını seversen. bir insanın başka bir insana böyle birşey söyleyebilmesi için vicdansız olması gerek.


 • hononu  (16.05.19 11:36:14) 
yemrem++++

Tam benim söylemek istediklerimi yazmış. Bir de söyletmeyeceksiniz kendinize böyle şeyler. Ne münasebet. Sana mı sordum ben güzelliğimi, çirkinliğimi. Kalbi çirkin insanlarla boşa geçirmeyin vaktinizi.
 • SiyamkedisiZorro  (16.05.19 12:27:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.