[]

almanya calışma kültürü hakkında bilgi

merhaba. bir haftadır dil kursu araciligiyla almanya'dayim. burada özellikle şirketlerde calisan arkadaslardan almanlar'in is kültürü hakkında bilgi edinmek istiyorum. bu arada mesleğim dis ticaret ve is bulmakla ilgili tavsiyeleri olanlar yönlendirirse sevinirim.
 
tesekkurler. varsa baska tavsiyeler duymak isterim:)


  • atini suren kovboy  (15.05.19 22:05:33) 
herkes dünya kadar işi olduğunu söyleyerek çok söylenir, ama neticede o iş yapılır. dürüsttürler. böyle oturmuş kurallar cercevesinde o iş genelde yürür.
genelde mesaiye kalınmaz, kalınsa bile o bir şekilde eşitlenir. (cok genelleme)
günde 8 saat çalışmak zorunluysa 1 saatini kahvaltı edip iş yapmayarak geçirmezsin mesela. o 8 saat doldurulacaktır. (yalan yanlış beyan verenleri dışarıda tutuyorum)
dedikodu olayı tabiiki de var. biraz da şirketin atmosferiyle ilgili.
bir işi sürekli karşı tarafa atma çabası vardır. yani son dakikaya kadar mecbur kalmadıkça parmagımı oynatmayayım mantığı. uyanık olnak lazım.
kuyu kazanlar falan evrensel bir durum ama bu da şansa bağlı çalışma arkadaşları açısından.
  • maq  (15.05.19 23:01:56) 
peki is bulmak icin tavsiyeler? :)


  • atini suren kovboy  (16.05.19 00:11:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.