[]

mantar ve onu nasıl pişirmeliyiz

300g kadar tavuk göğsü, 3-4 biber ve sarımsaktan oluşan bi' şey yapıyorum bu ara sık sık. kremanın içinde peynir eritip makarnaya falan katıyorum, güzel oluyor. ben şimdi buna mantar da eklemek istiyorum ama mantarları yakmamak veya çok diri bırakmamak için ne zaman eklemeliyim, bilmiyorum. anneme kızgınım, ona sormuyorum o yüzden. bu klasik, ince ince dilimlenmiş mantardan bahsediyorum, o formda olacak. en başta söylediğim ekibe 200g civarı katacağım.

ben en başta tavukla biberi birlikte atıyordum ama tavuklar istediğim hafif kızarık kıvama gelene kadar biberler fosile dönüşüyor, muhteşem zekamı kullanarak biberleri biraz daha sonra atabileceğimi idrak edebildim ama bayağı vaktimi aldı bu. hatta zaten pişirirken değil, geçen akşam uyumadan önce "anaaa, lan birlikte atınca biber fazla pişiyo, e sonra atayım o zaman??" diyerek aydınlanmıştım. 6 ay boyunca mantar mundar etmek istemediğim için en başta bir bilene sorayım dedim bu sefer.

tavuklarla birlikte atmak uygun olur mu, daha erken ya da geç atmak gerekir mi? tavuklar 15 dakikada falan pişiyor, bazen biraz fazla açıyorum altını, nobody ain't got time for that.

keyifli akşamlar dilerim, sağolun.

 
sorduğun şeyin yutubda birsürü videosu var hem de görsel, bu da onlardan biri güzel anlatmış
youtu.be

çift tava kullan, ayrı tavalarda yapıp sonra birleştir

mantar zaten çok ince doğranmaz, çok ince olursa içindeki suyu çabuk salar ve pörsüyüp tavada yok olurlar

küp küp büyük parçalar halinde ya da yatay kalın doğra, pişince biraz da küçülecektir

mantar suyunu tavaya salıp çektiğinde olmuştur

hangi yağı kullanacağın sana kalmış, hepsiyle olur
  • freebird5406_2  (15.05.19 20:03:00 ~ 20:16:58) 
mantar tavuktan biraz daha kısa sürede pişiyor ama çok su salıyor bu yüzden ben mantarı ayrı bir tavada pişirip tavuğa ekliyorum.


  • somethinginthewayshemoves  (15.05.19 20:03:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.