[]

Çirkef olsamıydım acaba?

Arkadaslar, starbucksta kahve mi aldım. Oturacak yer baktım.
Bos yerler var aslinda. Ama masanin birinde priz var. Dedim buraya oturayim.
Şal birakmislar, unuttuklarini dusundum.Sandalyenin ustune duzgunce koydum, unutan gelir alir diye. Oturdum, 20 dk kadar sonra kizin biri geldi, burasi benim yerim dedi.
Ben ilk ne dedigini anlamadim, benim yerim. Şalimi biraktim. Vs diye çirkef çirkef konustu. ben de iyi gec otur diyip yerimi degistirdim. Ama suan keske diyorum, yerine baslatma diye saydirsa miydim?
Kalktım, kurallar var diye bir de arkamdan konusuyo. birsey demedim cunku yolculuk yaptiğim icin halim yok zaten cok yorgundum.
Kahve sirasindaki kizlardan biri buna ne gerek var boyle davraniyorsunuz falan dedi. Ona da laf soyledi.
Yani cok saçma değil mi? Zaten yer var. ben olsam, biseyde biraksam, alir gider baska yere otururum. Bu durumlarda ne yapmak gerekir? Çirkefleşse miydim bende? hayatta boyle herkesin oturabilecegi bir yere gidipte benim yerim, kalkin demem. Çok komik değil mi ya.

 
Bulaşmamakla iyi etmişsin


 • (s)AINT  (15.05.19 19:37:18) 
Şalını bir kenara fırlatıp bak şimdi orada şal hadi otur deseydin olurmuş.


 • 038576  (15.05.19 19:46:59) 
Ya denecek çok şey var ama o tiple laf dalaşına girmeye değmez.
Ben eskiden hep kavga ediyodum bu tiplerle hiç affetmezdim sonra insan kendinden utanıyo ben bu tipi ciddiye alıp laf mı yetiştirdim diye ondan artık sessizce gerizekalı falan deyip uzaklaşıyorum :D ya da biraz daha aklı başında bi tipse aşırı sakin bir şekilde yaptığınız çok ayıp neden bana kaba davranıyorsunuz hiç yakışmadı falan diyorum ama üstten görerek değil samimiyetle ve üzgün şekilde. Karşıdaki inanılmaz utanıyor bu durumda düşündüm de bana yapsalar kahrolurum :D

 • pastörizesüt  (15.05.19 19:49:00 ~ 19:56:15) 
cirkeflesseydin keske, sonra insanin icine boyle dert oluyor,


 • exlibris  (15.05.19 19:51:39) 
siz bir şey demeyerek efendiliğinizi ispat etmişsiniz. başkası denmesi gerekeni demiş zaten, demek ki o yaratık baya bi kişiye rezil oldu dedikleriyle. sizin bir şey demenize gerek kalmamış. ve evet komik ama yapacak bir şey yok.

ben de wcye gitmek için kitabımı bırakmıştım böyle bir yerde. kadının biri masama oturmuştu, rica ettim kalkmasını. sen tek oturuyosun biz de iki kişiyiz ne var beraber otursak demişti dumur olmuştum :-D başka bir sürü yer vardı oysa ama kadın kalkmayı kendine yedirememişti herhalde. çok ilginç insan türleri var ülkemizde, boşverin.
 • windows95  (15.05.19 19:53:33 ~ 19:55:13) 
Şöyleki kızın yaptığı esas olarak doğru usul olarak yanlış.

Yani kız yer tutmuş evet, siz onun tuttuğu yere oturmuşsunuz buna da evet. Yani sizin kalkmanız başka yere geçmeniz gerekiyor normal olarak. Ama kızın refleksindeki üslubu problemli. Ben böyle durumlarda, yani hadsiz refleks verildiğinde olay çıkartma yanlısıyım. Kriz çıkartın.

Ben olsam böyle bir durumda kalkmazdım, masada boşta kalan sandalyelere otursunlar çok istiyorlarsa. Büyük ihtimalle tartışmayı sesini yükselterek sürdürmeyi deneyecektir, bu sefer siz daha fazla refleks verin. ya defolup gider, ya da ikiniz de uzakaştırılırsınız ama ben bunu problem olarak görmüyorum. Böyle durumlarda aklıma sürekli nihal atsızın şu sözü geliyor "taviz verene başkaları, kavga çıkarmadığı için belki aferin der ama kimse onu şerefli ve haysiyetli saymaz."


Tabi burada verilmiş bi' taviz yok ama, hadsiz üslubun getirdiği zorbalığa karşı bi tepki var.
 • mete kudur  (15.05.19 20:19:36) 
kız haklı ama üslubu yanlış olabilir onu bilemiyorum. Şalını bırakıp yer tuttuysa sonuçta tutmuş yani. Belki onun da prize ihtiyacı vardı ve başka bir işi varken önce gidip yer tutup sonra işini halledip geri geldi. Eşyayı bırakan yeri tutar yani senin kalkman gerekirdi tepki vermeden.


 • nundu  (15.05.19 20:29:50) 
Kızın yeri olabilir lavaboya gidip gelebilir anlarım da 20dk ne amuğa. Bu süre yer tutmak için çok fazla uzun, kibarca söylese bile kalkılmaz. iyi bir şal asın 1 saat sonra gelin yok ya


 • karayel  (15.05.19 20:37:08) 
Valla 20 dk ne diye sorarlar adama, bence cok fazla bir sure. Sira beklersin 5dk anlarim da. Ama siz bisi dememekle iyi yapmissiniz, boyle kendine her seyi hak goren simarik tiplerle kavgaya degmez


 • kassiopeia  (15.05.19 21:44:14) 
Karayel+1

20 dk boşta bekleyen şal artık saha değil dükkana aittir deyip bozaydın keşkem. Bir sonrakine çirkefleş böylesine karşı. Kibarlık bu toplumda hiçbir zaman kazandırmayacak ve mutsuz edecek.
 • dialecticchaos  (15.05.19 22:53:59) 
Çirkefleşsen ne olacaktı, boşu boşuna sinirlerini bozacak, belki gereksiz bir sözlü tartışmaya girecektin. Şimdikinden daha iyi hissetmezdin bence. Ama haksız bir durum ya da kötü bir üslup varsa susmak da çok doğru değil. Böyle durumlarda çirkefleşmeden, kendi tarzınla ona karşılığını vermek lazım.


 • aquarium  (15.05.19 23:04:33) 
Bu işlerin sırrını öğrenmek ister misin?

Kafana takılıyorsa, keşke şöyle yapsaydım diyorsan o şeyi yapmalısın. Eğer takılmıyorsa zaten aksiyon almaya gerek yok. Aksiyona geçmek istemiyorsan sa bu şeylerin kafana takılmaması konusunda çaba göstereceksin. Git gide daha az takılacak.

Ben ilkini uyguluyorum hayatımda. İkincisini uygulamak daha huzurlu sorarsan. Biraz çaba gerektiriyor.
 • reyals  (15.05.19 23:33:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.