[]

Macbook Air monitöre bağlama sorusu.

Büyük ekran bir monitör alıp macbook air (late 2015) imi buna bağlayıp iş güç yapmak istiyorum. Merak ettiğim birkaç soru var, bilgisi olan varsa ve yanıtlarsa sevinirim:

1- "macbook air + monitör" ile, mevcut "imac 2009"'dan daha iyi performans alabilir miyim? Sonuçta biri light bir notebook iken, diğeri eski de olsa masaüstü. Pek tabi macbook air'in teknik özellikleri daha iyi/güncel.

2- Gündelik işlerimi tamamen macbook air'e yıkmak desktop'a oranla laptopta daha büyük/hızlı bir yıpranma getirir mi? Örneğin bataryayı hızlıca tüketir mi?

3- Benim için şu an EN ÖNEMLİ soru bu, laptoptan çalışmaya başlayınca laptop ekranını kapalı tutmak zorunda mıyım, yoksa şu fotoda olduğu gibi kapalı iken de kullanabilir miyim? cdn2.ahalife.com Yani şu fotoda olduğu gibi monitörü kullanabilmem için sürekli laptop ekranının açık olmasını istemiyorum: trendblog.euronics.de

Not: monitör bağlantısını Thunderbolt ile yapacağım.

 
merhaba,
tam dediğin gibi kullanıyorum. macbook air 11" + apple cinema display 20".

*3: macbook şarja takılıyken, macbook kapağı/ekranı tamamen kapalı iken harici ekran ile kullanman mümkün. Şayet macbook ekranını açarsan da, ayarlardan belirlediğin şekilde ya iki ekranda da aynı görüntüyü görürsün ya da harici ekranı diğerinin devamı gibi kullanabilirsin.

*1 ve *2 için mac'i ne için kullandığını bilmediğim için yorum yapmam zor. Çok uzun süredir bilgisayarı bu şekilde kullanıyorum, bataryaya bir şekilde etkisi oluyordur elbette, ama sağladığı konfor ve kolayca mobil kullanabilme avantajıyla bence çok iyi bir kombinasyon. Bir de harici ekrana geçerken, apple magic keyboard ve magic mouse tavsiye ederim.
  • kehanet  (15.05.19 18:58:15) 
@kehanet;

Teşekkür ederim. Yani ekranı tamamen kapatıp çalışabiliyoruz. Peki bunun için şarja takılı olması şart mı? ŞArja takmazsak bu şekilde çalışmaz mı bataryayla?
  • kitap gibi sessiz  (16.05.19 00:33:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.