ingilizce

şunları çevirebilir misiniz?

"onun gelmesini bekliyorum."

"para kazanmayı bekliyorum." (herhangi bir şeyi yapmayı bekliyorum olabilir aklıma bu geldi direkt)

I am waiting for him/her to come

Edit: Iki tür zamir ekledim.
  • wynter  (15.05.19 14:58:38 ~ 15:00:51)
i am waiting for his coming de desek olur mu? olursa yazdığın cümle ile bir farkı yok değil mi?

  • black mamba  (15.05.19 15:25:37)
@black mamba Bir kere "his" hiçbir türlü kullanamazsın ve istersen "I am waiting for him coming" de, yine de olmaz. Yanlış. Daha doğrusu "Eğreti". Yoksa söyleyebilirsin tabii ki de.

  • wynter  (15.05.19 16:12:30 ~ 16:15:18)
bir grammar kitabında gerund ve infinitive konusunda preposition'la kullanılan fillerden sonra ve dolayısıyla preposition'lardan sonra gerund gelir diyordu.

şöyle bir örnek var.

"my mother resented his lying to her"

benzer bir mantıkla benim kurduğum neden olmuyor? o kafamı karıştırdı. nesi eğreti? günlük hayatta kullanılmaması değil de grammar olarak hatalı mı?
  • black mamba  (15.05.19 16:19:37)