[]

13 inch HD bilgisayarı 32 inch 4K monitöre bağlamak?

32 inch 4K bir monitör almak istiyorum ama bu monitörü 1440x900 çözünürlüğü olan 13 inch'lik macbook air'imle kullanacağım, en azından birkaç ay. Görüntü hissedilir bir şekilde bozulur mu? Ne tür sıkıntılar yaşamam olası?
 
normalde
o ekranın çözünürlüğü ile mac in cozunurlugu farklı seyler
yani o ekranı o cozunurlukte mac i o cozunurlukte kullanabilirsin
ama pc o cozunurlukteki monitor de zorlanabilir
  • kingcyrax  (14.05.19 12:54:22) 
oyun oynamayacaksanız bir problem olmaz.


  • kitik  (14.05.19 12:57:10) 
Görüntüde bir bozulma olmaz, bilgisayar o çözünürlüğe geçecektir. Bilgisayar performansında oyun oynamadığınız sürece ciddi düşüş olmaz


  • kutukcu  (14.05.19 12:59:55) 
Oyun oynamayacağım, ama küçük ekran büyütüleceği için mikro bazda dahi olsa pikselleşme problemi olmaz mı?

edit: şimdi düşündüm de, sonuçta küçük ekrandaki görüntüyü bir foto gibi almayacağı için muhtemelen görüntü pek bozulmaz gerçekten. Sadece ekran kartının üreteceği görüntü yeni monitörde yorumlanacak.

soruma bir soru ekleyeyeyim, macbook air'imle gitsem mağazaya, showroom'da sergilenen monitöre bağlayıp görüntüyü test etmeme izin verirler mi acaba? (Almanya)
  • kitap gibi sessiz  (14.05.19 13:21:23 ~ 13:23:55) 
orada takılı monitor varsa verirler diye dusunuyorum
kucuk ekran buyutulmeyecek
vga-hdmi cıkıs ne ise
oradan yeni bir ekran olusturulacak
  • kingcyrax  (14.05.19 13:29:19) 
aynı görüntüyü çoğaltmazsanız (duplicate) sorun olmaz. aynı görüntüyü çoğaltınca maksimum çözünürlüğü daha düşük olan ekranın çözünürlüğünde çalışır. sizin durumunuzda air'in 1440x900'üne göre çalıır. o yüzden ya 'sadece TV' ya da 'uzat' seçeneklerini kullanmanız gerekir.


  • himmet dayi  (14.05.19 13:51:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.