[]

Tilgin hg 1332 kablosuz sıkıntısı - access point mi router/modem mi?

selam

daha önce defalarca sorulmuş ama ben tam cevaplayan bir başlık görmedim.Durum şu.

evde bir nedenle modemi arka taraftaki yatak odalarının birine koymak zorunda kaldık.Modem başlıkta da olduğu gibi tilgin hg1332 (turuncu anteni olan var ya).kablosuz salon ve oturma odasında kötü çekiyor.ayrıca evde powerline adaptör var (salonda karşılığı) ama adaptörün wireless özelliği yok.kablosuzu güçlendirmek için bir çare bakıyorum.

ilk düşüncem access point yada extender oldu.Soruşturduğumda access pointlerin WPS özellikli modem gerektirdiğini öğrendim.Eski zyxel modemimde tuşu falan vardı ama modemde böyle birşey görmedim.Wifi tuşu var o kadar.bu modemde varmı bilgisi olan?

sonra ucuz bir modem/router alıp powerline üzerinden interneti kullanmayı düşündüm.Burda bir sıkıntı çıkar mı bilemedim (örneğin (git:www.vatanbilgisayar.com )

en son çare olarakta rpi üzerinden yapmayı düşündüm ama pahalıya geliyor.

yardımcı olacak herkeze teşekkürler.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.