[]

BRCA2 Gen Testi

39 yaşında erkeğim.

Annemin BRCA2 gen mutasyonu pozitif geldi. Kendisi 2000 yılında 42 yaşında meme kanseri operasyonu geçirmişti. 2018 yılının ekim ayında ise diğer memede de çıktı. Onu da aldılar. Genetik testi de zaten bunun üzerine yapmışlardı.

BRCA2 gen mutasyonunun benim üzerimdeki kanser risk faktörleri nelerdir acaba?

 
Meme, over, prostat, pankreas kanserleriyle ilişkili. Over hariç erkeklerde mevcut.


  • Lim5  (13.05.19 22:59:21) 
@lim5 biraz daha ayrıntılandrıabilir misiniz?


  • asethuan  (13.05.19 23:08:49) 
Bu kanserlerin riskini 7-8 kat arttırıyormuş. Düzenli kontrollere gitmek gerek açıkçası. Özellikle prostat.


  • Lim5  (17.05.19 23:50:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.