Staj için erken mi?

Merhaba, bi vakıf üniversitesinde işletme 2. sınıf öğrencisiyim. Geçen hafta bi iş fuarına katılıp birçok yerle görüştüm ingilizce seviyemden çok memnun kaldılar ve hepsinin de söylediği tek şey son sınıf olsaydın kesin alırdık tarzında şeyler söylerdiler. Okuldaki hocalar da staja şimdiden başla diyor.
Bu yaz kendi alanımda yerler mi bulmam lazım staj için erken olmasına rağmen, aynı zamanda da baristayım yoksa cafelere mi yönelmem lazım? insanların yaklaşımı kafamı karıştırdı.

değil. mezun olduğunuzda çoğu firma tecrübe isteyecek. şimdiden başlamanız lazım. cafe yerine bir yerde çalışmanız size ilerideki kariyerinizde avantaj sağlar.

  • insan opusen hayvandir  (13.05.19 11:30:55)
Ben de sizin gibi düşünüyorum ama yaklaşımları çok kötü. Senin yerine 3. 4. sınıflar var tarzında.

  • caffeinecontent  (13.05.19 11:31:51)
Bu sene başvuruları kapanmıştır ama seneye yaz için erasmus staj etkinliği ile yurtdışında da staj yapabilirsin. Staj için erken diye bir şey yok.

  • marla is in my head  (13.05.19 14:29:34)
Üniveriste 1. sınıftan beri hep çalıştım. 2 sınıf erken demeyin, hemen başvurun. Bu sene için zaten geç bile kaldınız pek çok kurumsal şirket belirlemiştir stajerlerini.

  • SiyamkedisiZorro  (13.05.19 14:40:08)