[]

Bir işe başladıktan sonra başka yerden kabul almak?

Şu an Almanya'da iş başvuruları yapıyorum. Haliyle birçok firmaya başvuru yapıyorum, ama içlerinden bazılarında çalışmayı kesinlikle tercih ederim. Fakat şu var ki, firmalar büyüdükçe işe kabul süreci uzuyor. Diyelim ki orta ölçekli bir iş yerinden kabul aldım fakat 2 hafta sonra asıl çalışmak istediğim firma da benimle çalışmak istediğini söyledi, böylesi bir durumda ne yapılabilir? Yeni başlanan işe durumdan bahsedilip ayrılmak istense bu anlayışla karşılanır mı? Çalışan ve işverenlerin perspektifinden yorum yapabilecek birileri var mı?
 
Deneme süresi içerisinde istediğini yapabilirsin. profesyonel hayat bu.


  • lcha  (13.05.19 11:26:36) 
Tabii ki! Bir üstte dendiği gibi, profesyonellik budur. İşçi sınıfının ezberleri öyle bir bozulmuş ki türkiye’de, bizim toplumsal kodlarımıza işlemiş ve tersi davranış durumunda hatalı bir şey yapıyormuşuz algısı oluşuyor. Para konuşulmaz, işi yapparayı alırsın, dilenci gibi para konuşma ayıp. Senin sorun da bu bağlamda. Daha iyi şartlar sunma şansı vermek zorunda bile değilsin fakat seni ellerinde tutmak istiyorlarsa ya durumunu revize edip yeni bir teklifle felirler (şu anki iş yetin) ve sen de gerekirse değerlendirirsin ya da ayrılıp yoluna devam edersin.

Patron ve yönetici sınıfı bu tarz kararlarda kimsenin gözünün yaşına bakmazken, üretici sınıf sürekli duygusal bir ruh durumu içerisinde etiğin gölgesiyle kirlenmiş bir durumda. Üç kuruşa sarılan emeğin bu kadar manevi bir yükü olması çok garip.
  • reyals  (13.05.19 12:06:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.