[]

la casa del papel spoiler istiyorum

ilk sezondan biraz izledim, sarmadı, bıraktım.

izlemeyeceğim ama merak ettim darphaneye niye giriyolar? hocaları diyo ya, herkes çok şaşıracak, bu bizim aklımıza neden gelmedi diyecek diye, bi de işçi tulumu gibi de bi şey giyiyolardı, ideolojik çağrışımlar yaptı, neyse işte spoiler verin.


 
her biri en iyi hırsızlardan birisi. sonra bu profesor bunlara ulaşıp organize ediyor işte. kapitalizm eleştirisi felan yapıyorlar. işçi tulumları da onla alakalı. o isimleri de yine mesajlar içeriyor. bizim aklımıza neden gelmedi kısmını tam hatırlamıyorum banka profesorun hep aklındaymış zaten uzun süre planlamışz


  • dismainpula  (12.05.19 19:36:57) 
@dismainpula, onları biliyorum ama darphaneye girme amaçları soygun yapmak değil, başka bi şey diye anladım ben? ilerleyen bölümlerde paraları alıp darphaneden çıktılar mı?


  • scheherazade  (12.05.19 19:39:46) 
Amaçları soygun yapmak değil para basmak, varolan bir parayı çalmayı amaçlamıyorlar. Para basarak dolaşıma sokmayı planlıyorlar. Ben de ilk sezonu izledim, sonlara doğru biraz sıkıldım ama tamamladım gene de.


  • burka  (12.05.19 19:43:07) 
planları bozulduğu için çıkamadılar içerde kaldılar sonra profesör polis kadınla sevgili oldu tesadüfen planlar falan değişti, tokyo dışarı çıktı geri içeri girdi, sonra savaş mavaş çıktı tesadüfen yine savaşı kazandı bunlar. sonra kamyonla profesör aldı götürdü bunları berlin savaşta öldü.

amaçları soygun ama planladıkları şey manifestolarını duyurup başka şeylere dikkat çekmekti. zaten bekledikleri paranın tamamını alamadılar ama umursamadı hiçbiri yoluna baktı çıkınca.
  • dismainpula  (12.05.19 19:43:16) 
ekipten biri de dolandırıcılık ustası, paradan ve sahte paradan çok iyi anlıyor.

darphaneye girerek bu hatunun da bilgisiyle takip edilemeyecek şekilde kendilerine para basıyorlar. yani profesörün deyimiyle herhangi bir para çalmayarak kendilerine sıfırdan milyarlarca euro basıyorlar. yaptıkları her hareket de dışarıdaki polisi oyalayıp daha fazla zaman kazanmak ve daha çok para basmak üzerine kurulu.
  • edaddy  (12.05.19 19:43:31) 
Para basip yunanistan'in borcunu oduyorlar.

Saka bir yana izleyip bitirdim ama produksiyon iyi olsa da inanilmaz sacmaliyor genel olarak. az-cok gideri var ama ilk bolumler sarmadiysa sal gitsin derim. Kapitalizm elestirisi yapma cabasi var ama o da sacma, yani derin bir alt metin kesinlikle yok. Neymis, sistem cok rerorero, o yuzden gidip darphane soyuyoruz. Hadi ya? Sonra paralari catir catir ye, o kapitalist toplumun imkanlarindan sonuna kadar faydalan, iyiymis.
  • fortisvita  (12.05.19 19:47:44) 
Kimse izlediğini anlamamış mı ? :) çok güldüm. Ben izleyeli çoook uzun zaman oldu ama yine de birşeyler uydurayım.

Herifcioğlu 15-16 yıl planlamış. işçi tulumunu giymelerinin sebebi polis ve basın için herkesi tek tipleştiriyorlar. kimsenin aklına gelmeyen şey de şu, adamlar varolan seri numarası belirli takip edilebilir paraları çalmıyorlar. darphane çalışanlarını da çalıştırıp kendi gerçek paralarını basıyorlar, zaten dizinin sonu da o; varolmayan bir parayı çaldıkları için aslında hırsız değiller. hükümet soyguncular kaçtı ancak hiç para çalamadılar olarak lanse ediyordu.

ideolojik mesajları ise iç hesaplaşmalarda veriyorlar, soygunu hükümet zaten zenginleri zenginleştirmek için geçen yıl bankalar şu kadar fazladan para bastırdı v.s diye. Giyimde kuşamda herşey soygun için. Adamlar sahte silahlar dağıtıyorlar mesela rehinelere. Klasik soygun senaryoları işte.
  • mete kudur  (12.05.19 20:15:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.