[]

Modem bozuk mu değil mi?

Yaklaşık 3 haftadır internette problem var. Ya çok ağır ya da kesiliyor. Modemi açıp kapatınca bazen düzeliyor bu da en fazla 10 dakika sürüyor. Arıyorum “bağlantınızda kopukluklar görülüyor arıza kaydı oluşturduk” diyorlar, ertesi gün tam düzeldi derken yine aynısı oluyor. Bugün yine aradığımda “modeminizde problem olabilir” dedi hiç de anlamam bu işlerden ama şu görselde kırmızı içine aldığım yer hızlıca yanıp sönüyor böyle bir şey hiç olmamıştı daha önce sabit yanıyordu sadece.

eksiup.com

Anlayan biri bakabilir mi gidip boşu boşuna yeni modem almayayım. Bu hafta Eurovision var izletmeyecek diye korkuyorum.

 
modem bozuk değildir bunu anlamanın ne basit yolu aynı servis sağlayıcı kullanan birsinin yanına gidip kendi modemini orada denemek.


  • killerbee  (12.05.19 18:23:31) 
Mahallece aynı sorunu yaşıyoruz.


  • Mirket  (12.05.19 18:43:55) 
Aynı sorun bende de vardı. TTNet modemdendir dedi. Modemim de gerçekten eskiydi. İş yerinden modem getirip denedim ve sorun düzeldi. İlk defa TTNet hakliymis.


  • elorelia  (12.05.19 19:21:51) 
modemden olabilir gerçekten. en garantisi deneme yanılma yoluyla birinin modemiyle denemek. bizde de aynı sorun vardı, yeni modemle düzeldi.


  • Neill  (12.05.19 19:58:46) 
modemi resetleyip yeniden kurulum yapın,hatta firmware (git:www.tp-link.com )güncellemesini de yapın sorun çözülecektir tp-link modemlerin neredeyse kronik sorunu bu .


  • 16f628a  (12.05.19 21:31:16 ~ 21:31:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.