[]

İpleri kızların eline vermek, kaçan kovalanmak ve ben bunlardan anlamamak?

Arkadaşlar yaş 26 ve 2-3 aylık uzak mesafe ilişkisi dışında hayatımda hiç sevgilim, flörtüm vs olmadı. Burada bilen bilir çok denedim olmadı, sonra tövbe ettim bu işlere, tekrar gireyim dedim bakayım nasılmış bu işler.

Öncelikle ben taktikten vs anlamam.

Ama çevremdeki herkes diyor ki "ooo sen en baştan ipleri kızın eline vermişsin, bu taktik sayılmaz ki, işin doğası"

Gerçekten böyle mi? Ben bu işleri hiç bilmiyorum ve beceremicem sanırım.

"Arap sen zaten içme, işin kakasını çıkarıyorsun" dediğinizi duyar gibiyim.

SORU: 26 yaşında, neredeyse hiç sevgilisi olmamış biri ilişkinin temeli olan "kaçan kovalanır" gibi taktik değil işin doğası sayılan şeyleri öğrenebilir mi, yoksa yol yakınken dönsün mü bu kişi?

not: internette tanışıyorum genelde. malesef sonu hep hüsran.

 
Ilişkilerde taktik bence kesinlikle yanlış. Ne olacağı varsa olmasına izin vermek, doğal akışına bırakmak daha iyi. Hayat taktikle stratejiyle geçirmek için fazla kısa.

Ancak bu demek değil ki ilişkilerin belli bir ritüeli yok. Bu ritüeli takip etmek gerekir, ne yazık ki insan bu şekilde evrimleşmiş.

Tavsiyem, eğer anlattığınız gibi bir durumdaysa biz biraz kendinize yatırım yapmanız ve geliştirmeniz.

Sosyal yeteneklerini mesela improv tiyatro, veya farklı ortamlara girip cikarak, kültür ve genel birikimimizi okuyarak ve izleyerek, gezerek, kişisel yeteneklerinizi çeşitli yeni yetenekler kazanarak, öğrenerek, ve kendinizi geliştirerek, fiziksel görünüşünü gym ve diyet ile, ruhsal durumunuzu psikoterapi ve meditasyon ile geliştirin, kariyere de önem verin. Bundan sonrasını akışa bırakın, olacağı zaman olur. Odak noktası kendinizi ilerletmek olsun.
  • JohnOakley  (12.05.19 09:35:22) 
kendinden ayrıntılı ve dürüstçe bahsedersen doğru cevaplar gelebilir buradan.

ne iş yaparsın, tipin, görünüşün, tarzın nasıl, ne tip kızlar ilgini çekiyor, bir ilişkiden beklentin ne, özgüvenli misin kadınlara karşı, çok mu duygusalsın birisi gülümsese ümit besen çalıyor mu kafanda, kendi liginin üstündekilere mi oynuyorsun ?..

yani hiç flört bile olmadı diyorsun bir kızın yanına gidip 'baban ne iş yapıyor' diye lafa başlamıyorsundur umarım ?

ayrıca o 'taktik' denilen şeyler fıtratında varsa vardır ya da çocuklukta kazanılır bence. hani cem yılmaz diyor ya kadınlar yalan söylemede master degree, erkek ise o mekanizmayı 30 yaşına kadar hiç kullanmıyor diye. kişi çocukluktan başlatırsa mekanizmayı çalıştırmaya sonra seviye yükseliyor. o hesap işte. sen de, görünen o ki 'taktik mekanizmasını' hiç çalıştırmamışsın. bu saatten sonra biraz zor.
  • heidi'nin dedesi  (12.05.19 10:42:38) 
Peki arkadaşlar benim durumundaki insanlar nasıl sevgili buluyor, ya da evleniyor?

Hayatında hiç sevgilisi olmamış, 30 yaşında karşısına çıkan ilk kadınla evlenen erkekler ne kadar başarılı bir evlilik yürütebiliyor?

Görücü usulü tek çare mi? Ben ateistim. Görücü usulü evlenen %99 muhafazakar.
  • Cesario  (12.05.19 11:42:19) 
Valla sana birkac tavsiye vereyim, bir is dolayisiyla tanistigin kizlarla veya turistik mekanlardaki kizlarla falan sohbet et. Sevgili olmasan bile sosyallesmis olursun. Online olmasi daha zor gunumuzde cunku konusma cesareti olmayan kisiler genelde online takiliyor. Onun disinda kiz meselesini kafaya cok takma. Kizlar da erkekler gibi gulen, kusan, yiyen, sican, iseyen yaratiklar. Fazla kiskanc olmanin anlami yok.


  • s0phiesw0rld  (12.05.19 13:36:59) 
Bir erkek olarak, ve internetten insanlarla tanışan birisi olarak (işitme güçlüğü çekiyorum, benim için öyle yüz yüze bir şey başlatmak kolay değil) bir şeyler söyleyeyim.

Bir kere bu işin taktiği bir taktiğinin olmaması. Yani karşı tarafla iletişime birileri tarafından tanıştırılmadığın sürece muhtemel sevgili/flört muamelesi yapmamakta. Sen kendin olacaksın, bir duruşun, bir hayatın olacak, karşındaki kızı elde etmek için kendini pazarlamayacaksın, peşinden koşmayacaksın. Ha kız sana işte berke bana böyle dedi şöyle yaptı sohbeti açarsa da bu tarz muhabbeti meriçlere anlat ben hiç gelemem deyip kıza sınırını da koyacaksın.

Yalnızsan yalnızsın. Bu yalnızlığını güzelleştirmek, yalnızlığını değerli hale getirmek senin elinde. Kimseyi hayatına dahil etmeye çalışma. Gelen olursa gelir zaten.
  • denizgonen  (12.05.19 18:43:22) 
tecrübeyi sen kazanabilirsin, kazanacaksın. başkasının lafına göre hareket etmeye kalkarsan sonuç yine hüsran olur.


  • zgrydn  (13.05.19 10:34:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.