Beta olan bir erkeğin Alfa olması mümkün müdür?

Mümkünse bunun yolları nelerdir? çocukluğumdan beri efendi biri oldum bunu ezik diye nitelendiriyor bazı insanlar. ama ortamdaki şımarık tiplere de kul köle olmadım hiç. fakat nedense yeteneksiz olduğumdan mıdır efendi olduğumdan mıdır bilinmez ortamlarda hiç sözü dinlenen biri olmadım. böyleleri genelde yüzeysel ama cevval tipler oluyor. kültürlü ve entelektüel biri olarak nasıl alfa olabilirim?

O biraz mizaç ve kişilikle alakalı hatta yaratılış öyle.

Çalışmayla, taktikle, tüyoyla olacak iş değil inanın.

Olur, otur çalış vs diyene de bakmayın. Bir yere kadar belki ama uzun vadede çözüm değil.
  • kirmizipilotkalem  (12.05.19 01:52:16)
:) tersi mümkün. Yemin ederim bu hayattaki en zor şeylerden birisi kendi kendini yardımsız terbiye etmeye çalışmak. Çokcana anlamsız, çokcana iğrenç birşey. Ama hani bi' söz varya uzun zaman taklit edince gerçekleşir diye. Aşağı yukarı yine sistemin içinde küçük hatalar barındırsa da öyle oluyor. Başlarda çok eğreti duruyor, sonra dur bak şimdi aklıma geldi dolar gibi aynı deniyorsun sonra bakıyorsun tam olmadı küçük bi düzenleme çekiyorsun sonra yeniden deniyorsun ve hep böyle gidiyor. Bi bilen yok ki anasını satim şöyle şöyle yapacaksın desin. Ama diğerler insanların hep var. Bazıları hayattan torpilli oluyor işte. Zaten o yüzden de bi' türlü kıramıyoruz o zinciri, onlarla kapışmak namümkün.

Neyse zor olan kısmı mümkünse sorduğun şey çok daha kolaydır. Ben fazla okuma yapmadım betalıkla ilgili ama bu Alfalık dedikleri nane de yapman gereken tek şey, içinden geldiği gibi davranmak. Zaten bunda herhangi bi' çabaya gerek yok, insan nasıl yapıyor bilmiyorum ama mukadderatı gereği herhalde zaten kendi çıkarlarını bilgisizce farkebiliyor. Herkesin iyi olduğu birkaç konu vardır, onlardan zaten zevk alıyorsundur da, alfalık dedikleri şey onları yapmaya devam etmek ve bunun kafesinde istediğin şeyleri istediğin için yapmak. Hepimiz aşağı yukarı benzer zevkleri olan özünde bencil insanlarız. Kendin ol, az düşün olur zaten o iş.

Bir de üstüne zaten kültürlü ve entelektüel :) komik bi' deyim ama eğer gerçekten bu tarafın varsa ve sosyal çevrenden geliyorsa şahane birşey. Bunun çok fazla avantajını yaşayacaksındır, keza yaşıyorsundur da farketmiyorsundur büyük ihtimalle de.
  • mete kudur  (12.05.19 02:20:22)
Gym ve iyi bir psikolojik destek gerekli.

Son derece mümkün. Bunlar belli davranış kalıpları, öğreniliyor.
  • JohnOakley  (12.05.19 09:37:29)
Öncelikle Çevrende betaları toplaman gerek.
Benim gibi alfa erkekleri yanına alırsan asla alfa olamazsın. çünkü biz alfalar, alfalığımızı paylaşmayız.

  • adwokat  (12.05.19 11:01:43)
şu sikko alfa beta karşılaştırmasını ortaya atanı cehenneme kadar kovalicam. şu alfacılığı, redpillciliği bırakın. batının redneckliğidir bu. sik gibi geldi girdi türkiye literatürüne de. "beta"ysan doğru yolda ve insansın karşim, kültürlü ve entelektüel birinin alfalık derdi olmaz. çok sinirliyim daha fazla kalp kırmamak için yazmıyorum.

  • snape i başından beri tanırım  (12.05.19 19:17:31)
Abi bu alfa-betalığı ortaya çıkaran bilim insanı bile daha sonra hata yaptım demedi mi? Gözlemlenebilir galaksideki en gelişmiş türüz. 46 milyon yıllık evrimin sonucuyuz hala kurt sürüleri gözlemlenerek yapılmış tespite kafayı takmayın bu kadar.

  • edaddy  (12.05.19 19:47:48)
snape +1, hoşuna gidecek şekilde yazayım: alfa nasıl olunur bilmiyorum da bu saçmalıklar üzerinde düşünürsen her zaman beta kalırsın. allah aşkına, hepimiz yetişkin adamlarız şurda, alfa ne beta ne? mesela ne yapıyorsunuz abi siz, arkadaş ortamında bir fikir öne sürdüğünüzde ve kabul gördüğünüzde "oygghhh nasıl alfayım he, nasıl domine ettim köylüleri" mi diyorsunuz? amacınız kime, neyi ispatlamak? alfa olduğunuzda ne oluyor mesela?

biri de spor salonu demiş sjfsj sanırım bu göd kaslarını sıkarak yürüyerek alfa olan tayfadan arkadaş. alfa olmak bu kadar kolay mı la, salona gidip düzgün vücut yapayım alfa oldum he mi?

kendinle barış. zayıf ve güçlü yönlerini keşfetmeye çalış. beğenmediklerini geliştirmek, değiştirmek için çabala. insan olarak kendini tanımaya, sevmeye, geliştirmeye bak. gerisi hikaye.

şu redpillci, alfacı tayfa karı-kız yüzünden aklını yitirmiş tipler. aksini iddia edeni ciddiye dahi alamıyorum. buralarda redpillci, "kızlar bok yea" pozu kesen alfa bi' dayı vardı, herifin kimlere nasıl yürümeye çalıştığını ben biliyorum. iki kız skmek için girmeyeceği şekil olmayan davarlar bunlar.

zaten özgüveni, beyni, kişiliği olan bir adam böyle şeylerle uğraşmaz. gerçekten alfalık-betalık diye bi şey varsa (ki bazı insanlar diğerlerinden daha karizmatik ve baskın olur, doğru) da bu bizim kekoların sandığı gibi bir durum değil.

velhasıl canını sıkma. alfa olmak yerine eksik gördüğün yönlerini geliştirmeye, kendini daha çok sevmeye ve saymaya çalış. mutlu, kendini ve diğerlerini seven, sağlıklı, pırıl pırıl bir adam olmaya bak. senden ala alfa olmaz o zaman.
  • der meister  (12.05.19 19:50:57)
Olamazsın... ancak; çok büyük bir darbe yemen lazım.. o zaman belki olur..
Vücut geliştirme ve tiyatro kursu tavsiye ederim.

  • komando kani var bende  (12.05.19 19:58:29)
kendinle barış. "ortamda" sözün dinlenmiyorsa da dinlenmiyordur, değer verdiğin insanlarsa bunu paylaşırsın.. ha değilse sktiret zaten.

"If you can't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else? Can I get an amen?"
  • kronik  (14.05.19 17:57:17 ~ 17:58:35)