[]

Ölmek için on üç sebep

Dizinin adı bu muydu tam anımsmıyorum. Neyse, şu kısmı biraz uzatalım da ana sayfadan görünmesin. Aşağıda spoiler mpoiler olur. neme lazım.

Ben dün bu diziyi izlemeye başladım, gece aslında arkadaşımla oyun oynarken televizyonda arkadan oynuyordu sonra baya sevdim el etek çekilinde açtım efendi efendi baştan izlemeye başladım. 5. bölüme geldim şimdi.

daha olayı tam anlamadım, anlamaya çalışıyorum ama; bu ana karakter clay, kasabada uzun yıllar kaldığı için okuldaki herkes tanıyordu bunu ama sessiz sakin çekingen bi çocuktu. okulda popüler değildi. 5.bölüm itibariyle bi' popülerlik mi katmışlar ?

senaryoda süreklilik kısmına gereksiz takılıyorum da, bunu yanlış anlamış olayım istiyorum yoksa gayet güzel giden kurgusuna 1 eksi vermek zorunda kalacağım. çok üzülürüm.

 
clay tam olarak etliye sütlüye karışmayan biri bence. loser ya da nerd değil ama popüler de değil. hannah ve kaset olayları başladıktan sonra ister istemez popülerleşiyor çünkü hikayenin odak noktasındaki karakter o (süreklilik konusunda haklısın yani). çok da şeyapmamak lazım gençlik dizisi neticede.


  • theseachange  (12.05.19 02:37:37) 
buna niye gençlik dizisi diyorlar onu da anlamadım. Bugün kuzenimle konuşuyorduk -ki kendisi 16 yaşındadır. Bana bu diziyi o anlatmıştı ben ölülerin filan konuştukları şeyi sevmezdim normalde. Dedim senin dizi güzelmiş, ergen dizisi abi dedi. Yuh.

Bence ilerleyişi baya iyi, dark'a benzetiyorum ben hep ya da Miss Sloane'a yani bi' aksiyon yok esasında ama karakter reflekslerini iyi veriyor bence.
  • mete kudur  (12.05.19 02:41:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.