[]

yetişkinlikte aşı

çocukken gerekli aşıları oldum diye biliyorum, hangi aşıları olduğumu öğrenmenin bi yolu var mı? belki bi tanesi atlanmıştır, her ihtimale karşı bakayım dedim.

yetişkinlikte aşı olmak gerekir mi? gerekirse hangisini olmak gerekiyo?


 
e-nabız


  • dismainpula  (11.05.19 22:23:19) 
e-nabız'a göre çocukluk aşıları zamanında büyük bir titizlikle yapılmış.

sağlık bakanlığı aşı takvimiyle karşılaştırdım, bana DABT-İHA-HİB adlı 5 li karma aşı yapılmış, bir de DABT-İPA adlı 4'lü karma aşı var, 4'lüsü eski, 5'lisi daha sonra mı çıktı? 4'lü yaptıranların 5. hastalık için tekrar mı aşı olması gerek, sağlık çalışanları aydınlatabilir mi?

bir de TD adlı erişkin tipi difteri-tetenoz aşısı var, ben bunu olmamışım? devletin takip etmesi gerekmez mi, doktora gidince uyarı falan çıkması gerekmez mi doktorun ekranında bu kişi TD aşısını olmamış diye?
  • scheherazade  (11.05.19 22:46:08) 
Tetanoz 5 yılda bir yapılmalı bildiğim kadarıyla. Bizim işyerine arada gelip yaparlardı senesi gelene.


  • somethinginthewayshemoves  (11.05.19 23:03:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.