[]

Yetersiz hissetmekten kurtulmak

İstediğim şeylerin hiçbirine sahip değilim. Sevgi, iyi bir iş, genel kültür, mutlu bir arkadaş ortamı, maddi imkan.. 33 yaşındayım ve bu hayatı böyle geçirmekten sıkıldım. Siz de böyle hissediyor musunuz? Bununla nasıl başa çıkarım? Nasıl bu çemberi kırarım?
Not: lütfen önerileriniz arasınds klüplere katıl, spora yazıl vb gibi klişe öneriler olmasın. 
Hayatin zorlugunu ve gercekten iyi olan seylerin insanlarin cogu icin zorluklar cekilerek elde edildigi gercegini kucakla. Sana iyiymis gibi gorunen isyerlerinin cogunun dedikodu, kuyu kazma dolu bok yuvalari oldugunu, sana mutluymus gibi gorunen insanlarin cogunun birbirlerine sahte yuzler takındığını, bir kisminin da bu sahteliği anlamayacak kadar naif olduklari icin mutlu gorunduklerini unutma.

Klise demissin ama _duzenli takip edecegin_ bir spor rutini sorunlarinin pek cogunu gercekten cozebilir.
  • sagesen  (11.05.19 07:31:09) 
Yukaridaki cevabi yazdiktan sonra soyle bir seye denk geldim: www.instagram.com


  • sagesen  (11.05.19 07:34:28) 
concerta , tek kelimeyle.


  • dismainpula  (11.05.19 08:35:06) 
Yukarıdaki gibi böyle saçma aapan ilaç önerilerini dikkate almayın. Bunların yan etkileri, goturdukleri getirdiklerinden çok fazla. Lütfen onu ciddiye almayıp sağlam bir uğraş edinin


  • love and trust  (11.05.19 08:57:39) 
Bi çoğumuz öyleyiz ama gizliyoruz hersey mükemmel gibi rol yapan çok


  • photo85  (11.05.19 09:51:31) 
Psikolog. Yetersiz hissetmene neden olan, seni asagi ceken hisleri kesfetmeni saglar.
Ilac spor falan hikaye, temele inmen lazim

  • bradshaw  (11.05.19 09:58:46) 
love and trust +1
ben bu tür ilaçların geçici olarak uyuşturmaktan başka bir boka yaradıklarını görmedim. milletimiz ne meraklı arkadaş ilaç içmeye!
gelelim sorunun cevabına. acı da olsa maddiyat her şeyin önünde geliyor eğer ki sistemin dışına çıkar mandıra filozofu gibi yaşarım demiyorsan.
o zaman ne yapmalı? yaş 33 hala geç bir zaman değil, kendine hedefler koy, özellikle seveceğin/ilgi alanlarına uygun bir meslekte uzmanlaşmayı seç, gerekirse 2-3 yıl bu işin ameleliğini yap. bu iş ile alakalı olabildiğince çevre edin. sonraı bir şekilde gelir. arkadaş ortamı da, para da, huzur da.
  • orijinal nick bulamadim  (11.05.19 10:11:27) 
ya bahsettiğiniz önerileri yapmaya çalışırken adam yine sosyal hayatın içerisinde yetersizliğinden dolayı başarısız olabilir. bir psikiyatristle görüşüp doğru düzgün bir ilaç alıp geçici bir süre güvenli bir hayat yaşasa kötü mü olur? ben de ilaçlara çok karşıydım concertaya başladığımdan beri aileme nefret doluyum keşke lisede başlasaymışmışım.

ha ilaçsız da tabi bir çok alternatifi var ama türkiyede ve kötü bir ailede doğduysanız ilaç en iyi yollardan birisi. uyuşturduğu felan da yok aksine beyninizin bütün kapasitesini kullanmana izin veriyor resmen.

sadece: lustral, lyrica, ritalin ve concerta kullandım diğerlerini bilmem. ekşideki ilaç yorumları gibi abartı olanlarını da görmedim.
  • dismainpula  (11.05.19 10:25:55) 
Seni cok iyi anliyorum. Ayni durumda oldugumuz icin bir oneri sunamiyorum. Ben de 35 yasindayim, maddi olarak iyi bir maasa sahibim ama uzerimdeki ataleti atip farkli seyler yapmaya girisemedim maalesef. Bazi seyleri de artik kabullenir hale geldim, bu yasta kendimi yasli hissediyorum :(


  • msb  (11.05.19 10:46:21) 
Valla açıkçası sevgi dışında saydığın şeyleri gerçekleştirebilmek sana bağlı. Genel kültürünü arttırmak istiyorsan bol bol oku, araştırma yap ancak insanın genel kültür olarak kendini yetersiz hissetmesi de son derece doğal bence çünkü kısacık ömrümüzde bildiklerimiz her zaman eksik olacak.

Maddi imkanlarından ve işinden dem vuruyorsan kendini geliştirmeye çabala, kendini iş konusunda çok geliştirip de iyi işe sahip olmayan kimseyi pek tanımadım. İşin sana çok yükselme imkanı vermiyorsa eğer o zaman da farklı şeyleri, seni yükseltmeye yarayacak eklemeleri vs yapıp gerekirse farklı alanlara yönel.

Arkadaş ortamı da yine sana bağlı, eğer arkadaş ortamını geliştirmek istiyorsan bol bol kişiyle tanış. Şans işi ilk denemende çok iyi kişilerle tanışmak ancak daha fazla kişiyle tanıştıkça da bu olasılığı arttırırsın.
  • j r r tolkien hayrani  (11.05.19 11:59:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.